YKS'ye çalışmak

thatif

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, iyi forumlar dilerim. Lise 2. sınıfım Anadolu lisesinde okumaktayım ve virüsten dolayı 9. sınıfı göremedik. 9'u 66,82 ile 10'u 82 ile geçtim. Ve şimdi sorularımı sorayım, cevaplayın cevaplarınız benim için çok önemlidir.

1 - Yaz tatilinin başından sonuna kadar günde 4-5 saat çalışarak TYT biter mi? Dershane ve YouTube üzerinden çalışıp bitirmeyi planlıyorum.
2 - Şu an da ne yapmalıyım?
3 - Şu an TYT paragraf kitabım ve problem kitabım var fakat problem çözemiyorum paragraf çözüyorum sizce neden problem çözemiyorum? Bence temelim yok eksik diye.
4 - İlkokul birinci sınıftan beri matematik temelim kötü olduğundan matematiğim kötü ve bunun için ekte bulunan oynatma listesindeki videoları izleyerek sağlam ve eksiksiz bir şekilde matematik temelimi atmaya çalışıyorum sizce işe yarar mı?
5 - Daha her şey için çok erken diyorlar sizce haklılar mı?
6 - Son olarak da bunu kendim bilirim evet ama gerçekten çok sağlam iyi bir temel atarak çalışarak vs. bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği veya makine mühendisliği kazanabilir miyim? (bölüm olarak şu an öylesine eşit ağırlık (EA-tm) seçtim fakat eğer 10.sınıfta TYT bitirip deneme çözerek netlerime bakarak sayısala geçebilirim ki büyük ihtimal geçeceğim zaten 9 ve 10. sınıfların tüm dersleri basit ve güzel matematik hariç ve bende inanıyorum ki matematiğe çalışarak ve temelimi atarak girersem rahatlıkla yaparım.

Yani sizler benden yaşça büyüksünüzdür bana lütfen tavsiye verin. Annem ve babam fazla benimle ilgilenemiyorlar bazı şeyleri açık ve net söyleyeyim ki bilmiyorlar, o yüzden sizin gibi güzel insanlardan tavsiye almak istiyorum nice kişiler vardır. Burada bana yardımcı olacak.

Dosya Ekleri

• aa.PNG
    aa.PNG
    527,3 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece bir taktik vereceğim ve diğer bütün karmaşık planlamalar programlar hiçbirine gerek kalmayacak. Sadece ve sadece soru çözmeye odaklan. Soruların çözülmesi için elinden ne geliyorsa yap. Testlerinde çözülmedik soru kalmasın yani. O zaman başarıya ulaşırsın. Senede 30 bin soru çözen derece hedefi olan arkadaşlarımın hiçbiri derecesini kaçırmadı. Soru çözmezsen istersen sabahın beşinde kalkıp ders çalış yine işe yaramaz. Çünkü sınavda zeka seviyen değil çözdüğün soruların seviyesi önemlidir.

Şuan için çok kasmana gerek yok.
Basit kaynaklardan matematik temeli oluştur.
Günde 1 saat paragraf çöz.
Kitap okuyup anlama becerini geliştir.
Sınıf geçmek için değil konuları anlayıp geçerek çalış.

1- biter.
2- boş zamanlarında kitap okuyup ve paragraf soruları çözmelisin.
3- tabi temel yoksa sorun olur ama sana tavsiyem her çözemediğin soruyu çözene kadar dene olmuyorsa hocana sor ve öğren.
4- bende Türkçe dersini başka bir kanaldan izlemiştim, katkısı olmuştu. Denemekten zarar gelmez.
5- erken değil şimdiden çalışırsan ileride çok daha iyi sonuç alabilirsin ama şunu unutma bu bilgiler akıldan su gibi uçuyor.
6- daha önünde 2,5 sene var ki yeterli bir zaman. Konuları ağırdan alarak, iyi anlayarak öğrenirsen başaramayacağın, kazanamayacağın bölüm yok.

Geri
Yukarı