YKS'ye girilmeli mi?

Çocukluk aşkım olan bilgisayar hakkında bir şeyler yapmak istiyordum. 23 yaşındayım. Artık büyüme çağına geldim. 4 yıldır adamakıllı dersin başına oturamadım psikolojik hastalıktan dolayı. Bu psikolojik hastalık hayatımı mahvetti. Bu konuda engelli raporu aldım. Cidden her şeyim bitik haldeydi.

Bundan sonra 4 yıllık üniversite okumak saçma geliyor. 2 yıllık istiyorum zaten, o da PC programcılığı. İkinci öğretim yapıp, hem çalışıp hem de çalışmak istiyorum. Burada sıkıntı yok. Çok uzun zamandır ders çalışmıyorum. Koca 4 yıldır derse ara sıra baktım ama şimdiye kadar hiçbir şekilde uzun olmadı.

Şurada sıkıntı var: Psikolojik hastalık beynimde kalıcı hasar bıraktı. Bunu doktor dedi. Bunun devamında algılama güçlüğü ve ne kadar derse çalışırsam çalışayım tam performans olmayacak. Bunun ederi kaçarı yok. Bununla yaşamayı öğrenmek zorundayım artık.

4 yıl okuyup 27 yaşına girdiğim zaman hala ailemden para istemek zoruma gider. Daha hemen iş bulunmuyor. 2 yıllık ikinci öğretim o yüzden dedim.

Konuyu bağlayacak olursam: Ben hastalık yüzünden dersten bir gram anlamıyorum. Ve temelim yok. Yapamıyorum işte. EKPSS kursuna gidiyorum ve 4 aydır gelişme çok az oldu. Fazlası yok, olmuyor. Ders çalışma stresi olur kabul ediyorum. Ancak benimki hastalığı tetikliyor. Bir üniversite sınavı için psikolojimi riske atmaya gerek var mı? Eski kötü hastalığımın bir daha gelmesini istemiyorum. Cidden çok zor bir durum. Ne derseniz deyin; tok açın halinden anlamıyor. Ortada risk olan geçen zaman değil, hayatım. Ne yapayım karar veremedim.

Ders konusunda olduğu kadar yap diyorlar. Olduğu kadar deyince olmuyor. Zorluyorum, anında benim devreler yanıyor.

Benden bu kadar. Başka anlatacak bir şey bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi sosyaller.

Keşke engelli raporu almasaydınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı