YKS'ye nasıl başvurulur?

BRVWARRİOR

Hectopat
Daha fazla  
Son senem 17 yaşındayım. İnternet üzerinden başvuru yapamıyorum e-Devlet'im olmadığı için. Okulda mı yapıyorlar benim adıma nasıl oluyor?

Ptt'ye giderek e-devlet şifrenizi alabiliyorsunuz 18 yaşında olmanıza gerek yok.

"15 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, mavi kartlılar ve yabancılar üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğini (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz ederek şahsen ya da vekaleti olan kişi aracılığıyla (vekalette e-Devlet Şifresi almaya yetki olduğuna dair ibare bulunmalıdır) başvuru yaptıklarında PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerinden e-Devlet kapısı şifrelerini alabilirler. Bunun yanı sıra mahkeme kararıyla kendine vasi tayin edilmiş kişiler vasileri aracılığıyla e-Devlet Kapısı şifresi temin edebilirler. Bu durumlar haricinde başkaları adına şifre alınması mümkün değildir."

Kaynak

Son senem 17 yaşındayım. İnternet üzerinden başvuru yapamıyorum e-Devlet'im olmadığı için. Okulda mı yapıyorlar benim adıma nasıl oluyor?

Mesleki eğitimde okuyorsan mobil kart uygulamandan e-Devlet'e şifresiz giriş yaptıktan sonra şifreni değiştirebilirsin PTT gitmeden. Onun dışında PTT gidip de alabilirsin. 18 yaş durumu yok zaten.

PTT'ye gidiyorsun e-Devlet şifresi alıyorsun 10tlmi ne verip. Ardından ÖSYM'nin e-Devlet ile giriş yapıp YKS'ye başvuruyorsun eğer ben yapamam kendime güvenemem falan diyorsanız rehber hocanıza falan yaptırmanız daha sağlıklı olur başvuruyu yaptıktan sonra ödemeyi kartınız ile yapmayı unutmayın.

MSÜ için mi gireceksiniz YKS'ye?

TYT AYT için.

PTT'ye gidiyorsun e-Devlet şifresi alıyorsun 10tlmi ne verip. Ardından ÖSYM'nin e-Devlet ile giriş yapıp YKS'ye başvuruyorsun eğer ben yapamam kendime güvenemem falan diyorsanız rehber hocanıza falan yaptırmanız daha sağlıklı olur başvuruyu yaptıktan sonra ödemeyi kartınız ile yapmayı unutmayın.

Evimin yakınında PTT yok mecburen okulda yapacağım teşekkürler.

Geri
Yukarı