Yllix media Sorun-Büyük bir meblağ ödememi istiyor

Mert Arabacı

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Finans
Arkadaşlar şuan birazcık tutuştum diyebilirim. Burada yllix mediayı anlatan bir konu vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bende o siteye yayıncı üye olarak siemde reklamlarını yayınlayacaktım. Advertiser reklam veren kelimesini biliyorum. Fakat ben emin olmak için googledan çeviri yaptım ve karşıma yayıncı olarak çıkardı. Yada ben yanlış gördüm ve ben advertiser bölümünde üye oldum. Hiç bir yere telefon numaramı ve adresimi vermem(burası hariç) olacak ya hani oraya verdim. 1 hafta sonra evime mektup geldi. Muhtemelen PTT ile gelmiş. Kargo poşeti falan yoktu.

Bende açtım mektubu ve çek çumh. den gelmiş ve İngilizce yazıyordu. Ben bana ID falan vermiş girişimi tamamlamak için bende sevindim. O ID ile giriş yaptım.

Ben sandımki yayıncı olarak giriş yaptım. Yaptığım işlemler ile bana reklam kodu verecek, bende o kodu siteme koyacağım. Yayıncı olarak üç beş kuruş para kazanacaktım. Fakat dün(cumartesi) öyle olmadığını öğrendim. Bana mail geldi. Mail aynen şöyle aşağıdaki gibi:

Dear Sefa Mert,

We'd like to inform you that there is a new invoice waiting to be paid on your ylliX advertiser account ID xxxxxxx.

Invoice number: 033638727
Service Cost: $681.94 USD
Issue Date: February, 1, 2014
Due Date: February, 6, 2014

Please log-in to your ylliX Advertiser account and pay this invoice before the due date.

Thank you very much for your business,
ylliX

Şimdi ben reklam veren olarak üye olmuşum ve sitemin reklamını yapmışım. Ben aralıkta falan üye oldum ve mektup ise 2-3 hafta oluyor. Belki bu hafta 1 ay olacak. O mektup geldikten sonra reklam işlemini yaptım. Aynen bu saatlerde yaptım ve sabah işe gittim. Bir bakayım değerler nedir diye raporlara bir girdim. -618 dolar yazıyor. Bu ne dedim. Nasıl para kaybettim? Dedim. Şaşırdım bende. Daha sonra boş ver yabancı firma zaten. Kullanmayacağım dedim ve her şeyi sildim.

618 doları bana 8 saatde çıkardı. Ne bu arkadaş? Daha sonra dün(cumartesi) mail o şekilde geldi. Ve benden 6 şubata kadar ödeme yapmamı istiyor. Bu nasıl iştir anlamadım cidden.

Ne yapabilirim? Bu konu çok ciddi. Lütfen dalga falan geçmeyin arkadaşlar..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı