Çözüm Yönetici olarak çalıştır denildiğinde CMD kendi kendine açılıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pozitron

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben Windows 7 kullanıyordum ve bir Windows 10'a yükselttim, daha sonra her program açtığımda daha doğrusu yönetici olarak çalıştırdığımda ekrana bir anlık CMD ekranı gelip çok hızlı şekilde kayboluyordu. Bilgisayarda virüs olmadığını biliyorum.
SFC /scannow gibi öneriler verilmiş internette araştırdığımda. Ama bu sorunu hiçbir şekilde çözmüyordu.
Daha sonra ufak bir araştırma ile (sorunun Java olduğunu görmüştüm) jabswitch.exe isimli Oracle tarafından yazılmış (Java Access Bridge, Java Erişilebilirlik API'sini uygulayan Java uygulamalarının ve küçük uygulamacıklarının Microsoft Windows sistemlerindeki yardımcı teknolojiler tarafından görünür olmasını sağlayan bir teknolojidir.) Diye geçen bir uygulama.
Bu DOS'ya aslında bir virüs değil yani, detaylara şuradan bakabilirsiniz.

Java SDK'yı kaldırmak da sorunu çözmüyor bir önceki sürümle devam ediyor bunu çalıştırmaya.
En mantıklı çözüm bu programı devre dışı bırakmak.

Çözüm için öncelikle yönetici olarak CMD veya Powershell komut satırını açın.
Ardında ekranınızda açılan sürekli CMD ekranının hangi Java SDK sürümü olduğunu bilmeniz gerekiyor eğer bilmiyorsanız
programfiles/java/ içerisinden jdklara bakabilir ve buradan seçtiğiniz ve size sorun çıkaran (büyük ihtimal en son sürümdür)
Seçin ve
CD komutu ile ilgili klasöre gidin ve
C:\Program Files\Java\jdk-18.0.1\bin>jabswitch -disable
(Yani jabswitch -disable)
Komutunu uygulayın.

Böylelikle özellikle yönetici olarak program açtığınızda sürekli bir anlık ekrana çıkan CMD açılıp kapanma sorunundan kurtulmuş oluyorsunuz.
Tabii Java ve jdk ile bir işlem yapacaksanız daha sonra aynı şekilde -enable diyerek bunu aktif edebilirsiniz.

Umarım bu faydalı olur benim de aynı sorunu yaşayan arkadaşlara :)

Geri
Yukarı