Yoklama kaçağında tecil işlemleri

Onurzengn060

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 2019 yılında açık öğretimdeydim ve tecilim yoktu. Gidip durumu anlattım, sınava gireceğim için tecili uzatmak istediğimi söyledim. Onlar da tecilimi uzattılar sınav sonrasına kadar. Sonrasında 2020 yılında öğrenci idim. Sonra üniversite değiştirdim ve bir baktım neredeyse 1.5 yıldır asker kaçağıymışım. İlk gittiğim üniversite tecil yapmamış. 2. girdiğim üniversite ise askerlik erteleme talebi göndermiş fakat kaçak gözüktüğüm için kabul edilmemiş. Benim şimdi ne yapmam gerekiyor? Şubeye gitsem tecil ettirme şansım var mı? 1.5 yıl boyunca hiç haberim olmadı. GBT sorgusuna falan takılmadım, evime bir belge de gelmedi.

Okuduğun üniversiteden Ek C2 öğrenci belgesi talep edip herhangi bir askerlik şubesine götürürsen tecilin yapılır.
Hocam yeni bir şey çıkmış galiba heryerde farklı şey yazıyor mesela MSB'nin sitesinde böyle bir yazı var .

Okula kayıt tarihi yoklama kaçağı veya bakaya kaldıkları tarihten sonra olanların askerlikleri ertelenmez.

Hocam bilmiyorum yeni uygulama varsa ancak bundan sanırım 2 yıl önce üniversitede öğrenciyken ben de yoklama kaçağıymışım. Otobüsten indirip askerlik şubesine götürdüler ve 15 gün içinde askere gideceğime dair belge imzaladım. Meğer okulum tecilim için gerekli belgeleri iletmemiş. Bu belgeyi götürmem gerektiğini söylediler, götürdüm ve tecilim oldu.

Hocam bilmiyorum yeni uygulama varsa ancak bundan sanırım 2 yıl önce üniversitede öğrenciyken ben de yoklama kaçağıymışım. Otobüsten indirip askerlik şubesine götürdüler ve 15 gün içinde askere gideceğime dair belge imzaladım. Meğer okulum tecilim için gerekli belgeleri iletmemiş. Bu belgeyi götürmem gerektiğini söylediler, götürdüm ve tecilim oldu.
Tamamdır teşekkürler yarın bir gideceğim bakalım inşallah bir problem çıkmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı