Yolcu Uçakları Ters Uçabilir mi? Boeing İse Uçar

Bunu hatta gösteri ve tanıtım uçuşu esnasında yapmıştı. Baya başarılı bir pilot, alkışlamak gerek Tabii FAA, bu gösteri sonrasında ceza vermişti pilota Emniyetsizlik yüzünden. Aslında simülatörde takla atabiliyorsunuz uçakla ama ters uçuş yani ters bir şekilde ileri uçmak maalesef aerodinamik açısından imkansız yolcu uçakları ile. Uçak kendini direkt aşağı itiyor. İçerisi zaten çarşamba pazarına dönüyor her şey uçar gider Çünkü öyle bir şey için tasarlanmadı bu araçlar

Olayı şimdi anlıyorum ya. Ben ucak geri geri uçacak sandım ters diyince. Videodan da bir şey anlamadım. Simdi anlıyorum

@painkiller Uçak taksi yaparken motor geriye doğru açılıp, ters yönde hareket ediyordu. Geri geri gidiyordu. Acaba bunun gelişmiş halini yapip havadayken geri geri mi uçtu acaba dedim

@marcel'o evet öyle bir özellik var ama o sadece yerde geri geri ittirecek kadar yani Yoksa havada o kadar ittirebilecek güç üretemez motorlar Ama bi' düşününce efsane bir görüntü oluşurdu. Cin çarpmış gibi

Hatta gösteriden sonra Boeing Yöneticileri Alvin Jonhson'a ''Sen yukarıda ne yapıyordun?'' diye sorar ve Alvin'in cevabı 'Uçak satıyordum'.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…