Yoruldum

Kilo dert mi ya? 85 oldum ben geçen sene sınava hazırlanırken. Soru kısmı için konuşursak bu soruları çözmek senin hayattaki yerini belirleyecek. Ama burada bir durmak istiyorum. Verimli çözmemek, sıkılmak, az soru çözmek gibi sorunların çözümü ailende olmalı. Eğer onlar sana destek vermiyorsa bir şeyler eksik demektir. Sana değer vermiyorlar demektir veya bu sınavın senin için ne kadar önemli olduğunu bilmiyorlardır. Eğer yapabilirsen karşına al ve konuş. Son dörtlüğe doğru girdiğini, hayatını bu sınavın belirlediğini, onların sana destek olmasının senin çözüm kaliteni artıracağını falan. Ülkemizdeki eğitim sistemi çocukları daha ders yapmanın ne olduğunu bilmediği bir zamanda üniversite kalitesinde çalışmaya yönlendiriyor. Sen de bu kurbanlardan birisin. Ailenden destek almalı kendine plan yapmalısın. 200 soru dedin. Ben sana bir tavsiye vereceğim. Öğretmenini ara ve 200 sorunun bedenine ağır geldiğini 100 soruyu planlı olarak çözüp sorularını kademeli olarak artıracağını söyle. Daha sonra gün içinde bir test çözüp 15 dakika falan başka şeylerle oyalan. 100 soru olana kadar bunu yap. İşin ucunda hep bir ödül olsun, sana bitirmeliyim dedirtsin. 1 hafta tekrarladıktan sonra. 1,5 test yap sonra arttırdıkça arttır. böylece inan bana soru görmekten soruya göz gezdirip yapacak hale geleceksin. Ayrıca örnek soruları yapmanı tavsiye ediyorum. Her ne kadar sınavda farklı tür sorular çıksa da kafanı zorlayarak sana diğer soruları da çözme imkanı verecek. Son olarak az da olsa yapabilirsen paragraf sorusu çözmeyi ihmal etme. Umarım bunu okumuşsundur. İyi bir sınav geçirmeni diliyorum...

Kilo olayı aşırı saçma. Herkesin vücut yapısı farklı.

Ben 8. sınıf iken 65 kilo üstü nadir insan vardı.

Kardeşim bende 8. sınıfım ama bence sıkıntı değil LGS'den sonrasını düşün o rahatlığı düzenli çalışırsan her şey hallolur.

Dead by Daylight yazını görmüştüm discorddan eklemeye çalıştım fakat ismini değiştirmişsin sanırım.
Yeni kullanıcı adını verir misin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…