Çözüldü Yosemite 10.10.4 AMD R9 270 Grafik Kartını Tanıtmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

twibby

Kilopat
Merhabalar,
Yosemite 10.10.4 kurulumu yaptım bir sorun olmadı. @Recep Baltaş beyin önceki rehberini inceleyerek ekran kartını devreye sokmaya çalıştım ama Platform ID bulamadım ve bilgisayarda AMD işlemci var. Bunun için injection Ati seçtim, doğru mu acaba?
Yardımlarınızı bekliyorum Teşekkürler.

• Işlemci : intel i7 2600
  • Ekran Kartı :R9 270

Son düzenleyen: Moderatör:
R9 270 çalıştırmak için şunu dene. Bunun içinde gereken Clover yaması ve kextler mevcut.
Kuruluma başlamadan önce ekranda çıkan talimatları harfiyen uygula:

AMD install 1.png

Sonra da sana uygun şekilde kuruluma geç.

AMD install.png

AMD Radeon R9 270 Series - HackintoshOSX.com

Son düzenleyen: Moderatör:
@montezuma Kusura bakmayın denemek için yeni fırsatım oldu da başarısız oldum
Verdiğiniz linkten Amd Radeon R9 270 Series i indirdim programı açtım. Talimatları harfiyen uygula demişsiniz de cahilliğimi maruz görün ne yapmam gerekiyor

Mac OS X zaten kurulu değil mi Yosemite yani
Set up computer kısmını da anlamadım zaten bilgisayar kurulu değil mi
başka bir grafik sürücüsü yok zaten
Neyi 10.9.2 güncelliycem

Bunlar hakkında yardımcı olursanız gerçekten çok yardımcı olmuş olacaksınız sadece hobi için Yosemite kurmadım çünkü

Talimatlar olmadan ben yinede yükledim birşey değişmedi tabi hala 3Mb görüyor ekran kartını 1027 * 768 olarak görüyor (1980 * 1020 kullanıyorum windowsda 21 inc monitör)
Yüklerken de sadece clover patch altındaki R9 270 seçtim başka birşey seçmedim yani eğer talimatlar doğru olsaydı başka işleme gerek kalacak mıydı

Son olarak başka koun açmadan burda sorayım eğer sorunsa başka konu açabilirim tabi
Multibest ile ses kartını yüklemeye çalıştım Asus P8H61-M Pro Ana karta sahibim onboard ses kartı modeli ise Realtek ALC887 imiş
Multibest ile seçiyorum ALC887 seçeneğini (Legacy ve Current diye 2 seçenek var ikiside aynı hata veriyor) yüklemeye çalıştığımda

Missing File
There is no '/Ectra/Org.chameleon.Boot.plist' file on the target volume. Either place one there or select 'Customize > Basic Boot Options'to continue

şeklinde bir hata alıyorum.

Dediğim gibi birşeyler yaparken birşeyi atladıysam lütfen cahilliğimi maruz görün boş yere sizi meşkul etmek istemem

İlk resimde senin dikkat etmen gereken, boot esnasında herhangi bir Grafik komutu kullanıyorsan bunları kaldırman. Onun haricindekileri zaten yaptın.
İkinci resimdeki kurulum şekli şu şekilde olmalı.
AMD Radeon.png

Ses ile ilgili olarakta, sisteminde Chimera/Chamaelon Bootloader kullanmadığın için bu sürücüler yüklenmiyor. Multibeast' in şu sürümünü indir:
Downloads - tonymacx86.com
Kurulumu şu şekilde yap:
ALC 887.png

@montezuma
Dediklerinizi harfiyen yaptım fakat hiç birşey değişmedi
Boot ederken herhangi bir komut kullanmıyorum hiç gerek kalmadı zaten ve resimde gözüktüğü gibi uyguladım ama ne ekran kartı nede ses kartı devreye girdi
Ekran kartını yükledikten sonra masaüstünde Backup diye bir klasör de çıktı içinde "IOPlatformPluginFamily" adında bir kext mevcuttu ilk denemede başarısız olduktan sonra kextwizard ile bunuda yükleyip denedim fakat yine olmadı
Ekran kartı da ses kartı da başarılı bir şekilde kuruluyor fakat ikiside çalışmıyor

DPCIManager adlı uygulamayı indirip Grafik kartının Vendor ID ve Device ID 'sie bakalım. Ses içinde yukarıda ki resimde ALC887/888b Current olan versiyonu dene. Buda olmaz ise Multibeast güncel sürümden Voodoo en son sürümünü kur.

@montezuma
Ses kartı Söylediğiniz Voodoo yöntemi ile oldu. Teşekkür ederim bunun için.

DPCIManager programını indirdim biraz baktım vektor name ve device name sadece burada gördüm ve yanlış bir gönderme olmasın diye Ekran görüntüsü bırakıyorum eğer yanlış olduysa belirtirseniz hemen bakarım

Sanırsam
Vendor id : 1002
Device id : 6811

Ekran Resmi 2015-08-10 02.15.21 1.png

@montezuma
Günlerdir bana yardım etmeye çalışıyorsunuz ve bir çok başarısızlık sonucunda başarıya ulaştırdınız beni size çok teşekkür ederim gerçekten ilginiz ve sabrınız için çok teşekkürler.
Gönderdiğiniz kextler ve yapılması gerekenlerle birlikte sorunsuz bir şekilde ekran kartını devreye sokabildim tekrar tekrar çok teşekkür ederim :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı