Yosemite 10.10 Launchpad Sorunu

TakivaraKamaHara

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Yosemite 10.10 sürümünü Clover ile kullanıyorum. Sisteme ekran kartımı framebuffer bilgilerini girerek tanıttım. Sistem animasyonlarında herhangi bir donma olmazken launchpad ve sistem açılışında aşırı görüntü yırtılmaları mevcut. İnternetten Full HD 60 fps video açmayı denedim rahatlıkla çalıştırıyor. Acaba sorunu nasıl çözebilirim ? Full qe/ci çalıştığını göstermek için resim attım.

Ekran Resmi 2016-03-01 22.50.15 kopya.jpg

QE/CI çalışmıyor. Menü bar ve Dock (eğer sen kapatmadıysan bu özelliği) transparan değil.

Framebuffer düzenlemiştim. Şöyle söyleyeyim framebuffer sonuçlarını maverickste başka(full qe/ci çalıştı) yosemitede başka çıkardı. Mavericksten aldığım framebuffer bilgilerini girdim ben yine. Sonuç gördüğünüz gibi. Şimdi yeniden deniyorum umarım çözebiliriz

Malesef sonuç olumsuz. Başka yolu varmı acaba ?

Hocam yabancı kaynaklarda config.plist dosyasında sadece fbname kısmında üretici kimlikleri girili(Langur,Eulemur v.s) inject edid kapalı graphicsenabler=No şeklinde ayarlı. Aslında ati/amd ekran kartlarıyla ilgili tam bir türkçe kaynak olsa forumda çok faydalı olur fakat yarım yamalak ingilizcemle hatalı bilgi paylaşmaktan korkuyorum açıkçası.

Tabi hocam oraya bakarak mavericks 10.9 sorunsuz çalıştırmayı başarmıştım ekran kartını. Fakat şimdi çalıştıramıyorum

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı