"Your browser has a unique fingerprint" çözümü için tavsiye

NuN

Femtopat
Merhabalar. Chrome'dan Firefox'a geçiş için denemeler ve testler yapıyorum. Birkaç gizlilik ve güvenlik adımını tamamladım. Arkenfox yükledim. Eklentilerle destekledim. Fakat "coveryourtracks.eff.org" sitesinde yaptığım testte şöyle bir sonuç aldım. "Your browser has a unique fingerprint". Üstelik bu sonucu Chrome bile vermedi. "d3ward.github.io/toolz/adblock.html" üzerinden yaptığım testte en iyi sonucu Firefox'ta almama rağmen burada patladım. Mozilla'nın bu durum için about:config üzerinden bir yönlendirmesi vardı ama hali hazırda bu ayar açıktı. Mozilla devamında belki uzantılar bu duruma sebep olabilir yazmış ama emin olamadım. Chrome'da benzer hatta daha beter uzantılar mevcut.

Öncelikle bu sorunu nasıl çözebilirim? Ikinci olarak Arkenfox'u ayarladım ama Arkenfox ile ilgili bir sorun var mıdır diye Arkenfox'u nasil kontrol/test edebilirim acaba? Devamında genel olarak internet üzerinde gizlilik noktasında testler veya etkili bilgilere ulaşabileceğim kaynaklar önerebilirseniz çok memnun olurum. Selamlar.

Parmak izin öyle tek bir şey ile hesaplanmıyor. Sistemin işlemcisinden belleğine, ekran çözünürlüğünden reklam engelleyicine. Kısacası donuna kadar veri toplayıp bunları diğer verilerle karşılaştırıyorlar. Genellikle eşleşme pek olmuyor ve küçük bir havuza düşüyorsun.

TOR Browser bunları engellemeli. Sırf bu yüzden tam ekranda kullanmayın der mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı