Youtube 720p Seçeneği Olmama Sorunu

ferhatunvr

Hectopat
Daha fazla  
Benim şuan kullanmakta olduğum cihazın ekran çözünürlüğü 480x800. Bu çözünürlük kaç P destekliyor? Ben YouTube'dan video izlerken videolarda 720p seçeneği bulunmamakta. En yüksek seçenek 480p, acaba uygulamada mı sorun var yoksa cihaz mı desteklemiyor anlamadım. Çünkü tarayıcı üzerinden dizi sitelerinde yabancı dizi izlerken 720p kaliteyi seçtiğimde izleyebiliyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler şimdiden iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunun ekranı 720P çözünürlüğü sunmuyor ama bu çözünürlük ayarlarının telefon ekranı ile alakası yok. Daha üst çözünürlükte izleyebilirsin, misal monitörün çözünürlüğü 720P ama Youtube'da 2K seçeneği de var. Tabii telefonunun ekranının üstündeki izlediğin her çözünürlüğü birebir kalitede de görüntüleyemezsin ama görüntü keskin olur çözünürlük farklılıklarında.

Telefonunun ekranı 720P çözünürlüğü sunmuyor ama bu çözünürlük ayarlarının telefon ekranı ile alakası yok. Daha üst çözünürlükte izleyebilirsin, misal monitörün çözünürlüğü 720P ama Youtube'da 2K seçeneği de var. Tabii telefonunun ekranının üstündeki izlediğin her çözünürlüğü birebir kalitede de görüntüleyemezsin ama görüntü keskin olur çözünürlük farklılıklarında.
Benim telefon da videolar da 480 üstü çıkmıyor işte. Birde hocam 1440x900 ne kadar oluyor bilgin var mı?

Bildiğim kadarıyla uygulama otomatik olarak ekranın çözünürlüğünde sunuyor. Yakın zamanda bende aynı sorunu yaşamıştım.Şu ucuz 3d gözlüklerde denemek isterken 720p üstüne çıkmıyordu. Telefonum note 1. Ogyoutube diye bir uygulama indirmiştim onda seçme imkanı veriyor.

Benim şuan kullanmakta olduğum cihazın ekran çözünürlüğü 480x800. Bu çözünürlük kaç P destekliyor? Ben YouTube'dan video izlerken videolarda 720p seçeneği bulunmamakta. En yüksek seçenek 480p, acaba uygulamada mı sorun var yoksa cihaz mı desteklemiyor anlamadım. Çünkü tarayıcı üzerinden dizi sitelerinde yabancı dizi izlerken 720p kaliteyi seçtiğimde izleyebiliyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler şimdiden iyi akşamlar.
Youtube'da bu tarz kısıtlamalar var ancak ben desteklemeyen bir telefonda yüksek kalite video izlemenin telefonu yanıt vermez hale getirebildiğini de görmüştüm. Muhtemelen Google bu noktada kaliteli bir deneyim sunmak istediğinden uygulamanın stabil çalışabilmesi noktasında hd video olanağını sınırlandırmış

Youtube'da bu tarz kısıtlamalar var ancak ben desteklemeyen bir telefonda yüksek kalite video izlemenin telefonu yanıt vermez hale getirebildiğini de görmüştüm. Muhtemelen Google bu noktada kaliteli bir deneyim sunmak istediğinden uygulamanın stabil çalışabilmesi noktasında hd video olanağını sınırlandırmış
Teşekkür ederim cevap için ancak biliyordum arkadaşlar yardımcı oldu. Benim şuan tek sorunum Youtube da tam ekran video izlerken üst durum bar çubuğu çok kalın oluyor ve face cam yukarıda ise örnek adamın kafasının yarısı gözükmüyor. Veya Technopat logosu yukarıda oluyor yarısı gözükmüyor, tam ekrandan çıkınca küçük kutu olunca video gözüküyor.

Ya telefonunun ekran çözünürlüğü yetersizdi ya da yüklenen video çözünürlüğü yetersizdir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı