YouTube canlı yayında telif yenir mi?

321777

Centipat
Merhaba YouTube canlı yayında müzik vs. dinlemek Nonolive'da veya Twitch'te video izlemek veya YouTube'da normal video izlemek telif hakkı sebebi midir? Yani kanal ihtar alır mı? Şimdiden teşekkürler.

Twitch'te sıkıntı olmuyor fakat nonolive ve youtube hakkında fikrim yok. Yayın tekrarında (twitch'te) müzik telifli ise orasının sesi olmuyor.

Müzikten telif yeneceğini düşünmüyorum. En aznıdan Twitch'te olmuyor. Fakat Netflix gibi ücret ödenen platformların içeriklerini canlı yayında izletirseniz telif yeme ihtimaliniz yüksek.

Twitch ve YouTube'de evet telif yersiniz fakat Twitch üzerinden klipler kapalı ise birşey olmuyor diye biliyorum!
Haziran ayında Twitch için yeni kural çıktı. yayıncıların yayında şarkı dinlemesinin yasaklanması
Müzikten telif yeneceğini düşünmüyorum. En aznıdan Twitch'te olmuyor. Fakat Netflix gibi ücret ödenen platformların içeriklerini canlı yayında izletirseniz telif yeme ihtimaliniz yüksek.
Twitch'te sıkıntı olmuyor fakat nonolive ve youtube hakkında fikrim yok. Yayın tekrarında (twitch'te) müzik telifli ise orasının sesi olmuyor.
Peki yayında mesela adamın videosunu izleyeceğim youtube'da ihtar yer miyim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı