Youtube fazla CPU kullanıyor

Abrams

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Microsoft Edge tarayıcısın kullanıyorum, bilgisayar uçak motoru gibi ses çıkardığını ve %15'in altına düşmeyen, genelde 30-50 arasında bir CPU kullanımı olduğunu farkettim. Youtube sekmesini kapattım şarkı çalıyordu arkada birden Edge CPU kullanımı %6-7 civarına düştü. Bu kadar fazla CPU kullanmasının sebebi nedir? İndirdiğim filmi/diziyi açtığım zaman bile en fazla %10 kullanımı oluyor.

Microsoft Edge tarayıcısın kullanıyorum, bilgisayar uçak motoru gibi ses çıkardığını ve %15'in altına düşmeyen, genelde 30-50 arasında bir CPU kullanımı olduğunu farkettim. Youtube sekmesini kapattım şarkı çalıyordu arkada birden Edge CPU kullanımı %6-7 civarına düştü. Bu kadar fazla CPU kullanmasının sebebi nedir? İndirdiğim filmi/diziyi açtığım zaman bile en fazla %10 kullanımı oluyor.
Normal.

Opera'nın oyun tarayıcısını yükle. CPU ve RAM kullanımını sınırlandırabiliyorsun. Daha başka özellikleri de var internet sitesinden bakabilirsin.

Opera GX: Opera GX | Oyun Tarayıcısı | Opera
Sınırlandırdığın zaman çoğu internet sitesinde kaynak yetersizliğinden dolayı problemler oluşmaya başlıyor. Bana kalırsa en kötü tarayıcı Opera GX'dir.

Şöyle küçük bir mantık kurabiliriz, şimdi düşünelim indirilen bir dizi/film artık indirilmiş duruyor ama diğeri de hala indiriliyor ve bir yandan oynatılıyor hangisi daha fazla CPU kullanır tabii ki 2. seçenek. 2. seçenekte hem indiriyor hem de görüntüyü sana aktarıyor bunun için fazla kullanır YouTube.

Geri
Yukarı