YouTube kaliteyi bozuyor

armes2323

Decapat
Daha fazla  
Dostlar YouTube yüklediğim videolar 1080p, yüklemeden önce DaVinci Resolve 35000 değeriyle render de alıyorum ama yükleyince videolar çamur gibi oluyor. Hem video hem kamera görüntüsü :( . Yüklediğim videonun boyutunda render yaparken falan herhangi bir değişme yok aynısını yüklüyorum. Çözümü var mı?

Videoyu 1440p render alırsanız daha iyi olan VP09 codeci ile kaydedecektir, 1080p çekip 1440p atarsanız sorununuz düzelebilir, ek olarak 35000 bitrate atmanıza gerek te kalmaz.
Youtube küçük kanallarda ve 1080p veya altı videolarda "avc" isimli bir codec kullanır ve bu videoyu çamur gibi gösterir, şöyle anlatayım örneğin videoda 4 adet siyah, gri karışık piksel varsa avc olan bu 4 pikselin renklerini karıştırıp ortak bir rengi oraya yansıtır.

Fakat vp09 da hissedilebilir bir karıştırma, kalite düşürme olmaz.

Videoyu 1440p render alırsanız daha iyi olan VP09 codeci ile kaydedecektir, 1080p çekip 1440p atarsanız sorununuz düzelebilir, ek olarak 35000 bitrate atmanıza gerek te kalmaz.
Youtube küçük kanallarda ve 1080p veya altı videolarda "avc" isimli bir codec kullanır ve bu videoyu çamur gibi gösterir, şöyle anlatayım örneğin videoda 4 adet siyah, gri karışık piksel varsa avc olan bu 4 pikselin renklerini karıştırıp ortak bir rengi oraya yansıtır.

videonun boyutu zaten 13 gb :) 1440 yapınca 30gb çıkıyor :(

bir de obs ile 30 fps çekiyorum. render aldığım programda da 30 fps üstü yok .

Yeni konular

Geri
Yukarı