YouTube kısıtlı modu kapatılmıyor

Killshot011

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Durduk yere bugün aktif oldu. DNS değiştirince kapanabiliyor ama mobilde DNS değiştiremiyoruz. Orada düzeltemiyorum haliyle. Wi-Fi'ya bağlıyken zorunlu olarak açılıyor kapanmıyor, kendi cep internetime bağlanınca kapanıyor otomatik.

Screenshot_3.png

Screenshot_2.png

İnternet aile profilinde olabilir. İnternet sağlayıcının internet sitesine girin mesela Türk Telekom ise onun uygulamasına sitesine girin oradan internet ayarlarına göz gezdirin. Oradan aile modu veya kısıtlamaya gidilmiş olabilir. Olmadı aile büyüklerine sorup böyle bir şey yapıp yapmadıklarını sor.

DNS değiştirin. OpenDNS, Namecheap veya Google'ın DNS adreslerini kullandıktan sonra vereceğim linkten DNS Kısıtlaması kısmından kısıtlı modun kalkıp, kalkmadığını görebilirsiniz.

Kalktıysa ekranda hiçbir şey görmezsiniz.

Mobil için ise Google Family Link falan önermişler fakat bunun pek bir alakası yok. Tamamen zaman kaybı bir işlem. Bir kaç kere ağ bağlantınızı kesip tekrar bağlanınca da kendi kendine kapanıyor. Önbellek temizlemenizde de fayda var.

Durduk yere bugün aktif oldu. DNS değiştirince kapanabiliyor ama mobilde DNS değiştiremiyoruz. Orada düzeltemiyorum haliyle. Wi-Fi'ya bağlıyken zorunlu olarak açılıyor kapanmıyor, kendi cep internetime bağlanınca kapanıyor otomatik.

Eki Görüntüle 1272553

Eki Görüntüle 1272552

C:\Windows\System32\drivers\etc altındaki hosts dosyasına kullandığım koruma programı bu kodları ekliyor, bu kodları kaldırıp hosts dosyasını salt okunur yapınca kısıtlı mod kalkıyor ben bu şekilde çözdüm umarım faydası olur

216.239.38.120 www.youtube.com # redirected to restrict.youtube.com by Forticlient SafeSearch
216.239.38.120 m.youtube.com # redirected to restrict.youtube.com by Forticlient SafeSearch
216.239.38.120 youtubei.googleapis.com # redirected to restrict.youtube.com by Forticlient SafeSearch
216.239.38.120 youtube.googleapis.com # redirected to restrict.youtube.com by Forticlient SafeSearch
216.239.38.120 www.youtube-nocookie.com # redirected to restrict.youtube.com by Forticlient SafeSearch

Geri
Yukarı