YouTube montaj yapmak için Adobe After Effects vs Premiere Pro

halil71

Kilopat
YouTube Valorant tarzı oyunların editlerini yapmak istiyorum. Başlıktaki iki programdan hangisini kullanmalıyım. Uzun zaman önce Photoshop tarzı uygulamalar kullandım ama video edit programı hiç kullanmadım. Hangisini önerirseniz onun eğitim videolarını falan Full izlemeyi hatta Udemy'den eğitim serilerini almak istiyorum. Aslında bir nevi ek iş olsun güzel projeler çıkartayım istiyorum. Sizce hangi programa başlayıp kendimi geliştireyim?

Editlerinizde görsel efekt vs kullanacaksanız after effects mantıklı olacaktır. Sadece kurgu ve klip kes-biç işleri yeterli diyorsanız Premiere yeterli.

Başta kullanamayabilirim ama ilerde tabiki efektler felan ekleyip videoları güzelleştirmek istiyorum.
Eğer ileride efekt ekleyecekseniz direk after effects'ten başlayın bence, after effects karmaşık program sonradan öğrenmeniz yorucu olabilir.

Eğer ileride efekt ekleyecekseniz direk After Effects'ten başlayın bence, After Effects karmaşık program sonradan öğrenmeniz yorucu olabilir.

Aslında bende bunu sormak istiyordum. İllaki başta zorlancam ama sonradan ileri düzey kullanmaya başlayınca After Effects'e geçmektense direk onunla başlayıp kendimi geliştirmek daha mantıklı değil mi?

Aslında bende bunu sormak istiyordum. İllaki başta zorlancam ama sonradan ileri düzey kullanmaya başlayınca After Effects'e geçmektense direk onunla başlayıp kendimi geliştirmek daha mantıklı değil mi?
Evet hocam daha mantıklı, eninde sonunda After Effects kullanıcaksanız After Effects ile başlamak daha mantıklı. Zaten Premiere Pro'ya işiniz düşerse After Effects'ten çok daha kolaydır, hızlı çözersiniz.

YouTube Valorant tarzı oyunların editlerini yapmak istiyorum. Başlıktaki iki programdan hangisini kullanmalıyım. Uzun zaman önce Photoshop tarzı uygulamalar kullandım ama video edit programı hiç kullanmadım. Hangisini önerirseniz onun eğitim videolarını falan Full izlemeyi hatta Udemy'den eğitim serilerini almak istiyorum. Aslında bir nevi ek iş olsun güzel projeler çıkartayım istiyorum. Sizce hangi programa başlayıp kendimi geliştireyim?

İkisi de lâzım. Hem ayrıca ileride belki ek iş olur diyorsunuz ve iyi işler çıkarmak isterim diyorsunuz. O zaman ikisi de lâzım her halükarda. Profesyonel bir şekilde renk yapmak istiyorum diyorsanız, DaVinci Resolve bu iş için 1 numaralı yazılımdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı