YouTube para kazanma şartlarını değiştirdi

Youtube ağır kuralları kaldırmış. Tek umudum, Enes Batur gibilerinin para kazanmaya başlamaması. Barış Özcan gibi meslek sahibi ve hobi olarak yapanların kazanması.

Bu Shorts videoları can sıkıcı. Takip ettiğim kanalların videoları neyse de diğerlerinin neredeyse hepsi çok kötü. Yeni şartlar bu durumu daha da kötü hale getirecek.

YouTube'un kalitesi iyice düştü. TrashTube diye dalga geçerler Reddit'ten birkaç yıl sonra.

Başlığı görünce "YouTube Türkiye'yi örnek alıp vergileri mi arttırdı acaba?" dedim. Sonuçta görülmedik şey değil ama bunun olmaması iyi oldu. Yeni karara gelirsek de hem mantıklı hem de mantıksız. Mantıklı kısmı yeni içerik üreticilerinin çıkması ve bunların desteklenmesi olur. Mantıksız kısmı ise artık kaliteli videoların yerini short videoları alabilir ve para için gereksiz bir sürü short videosu kaliteyi düşürebilir.

Shorts'ların ön plana çıkmasının asıl sebebi YouTube'un, TikTok'taki gibi kendi içeriklerinin de daha hızlı tüketilmesini istemesi heralde. Herkes yine para kazanacak ama genel gelir bir tık düşecek veya TR'ye özel fiyatlandırma gelecek gibi hissettim ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…