Youtube reklam engelleyicisi yüzünden video izlemeyi engelledi

@snageX, artı geleceği görüp görmemekle alakası yok. Sadece tahminde bulunuyorum. Basit bir şekilde madem düşünemiyorsun, daha açıklayıcı konuşayım: YouTube dev bir firma ve YouTube'un reklam engelleyicilerine karşı açtığı savaşı kazandığını gören diğer firmaların, boş duracağını mı sanıyorsun? Onlar da bir şekilde reklamı engelleyip abonelik sistemi getirir. Bundan küçük siteler de esinlenir, onlar da getirir. Bir bakmışsın ki internette gezmek zulüm olmuş, her yerde dolusuyla reklam olmuş. Basit bir şekilde düşünemiyor musunuz gerçekten? Yazık :p Cevap vermeyecektim de @FalconPolat cevap verince vereyim dedim.

@SnageX, artı geleceği görüp görmemekle alakası yok. Sadece tahminde bulunuyorum. Basit bir şekilde madem düşünemiyorsun, daha açıklayıcı konuşayım: YouTube dev bir firma ve YouTube'un reklam engelleyicilerine karşı açtığı savaşı kazandığını gören diğer firmaların, boş duracağını mı sanıyorsun? Onlar da bir şekilde reklamı engelleyip abonelik sistemi getirir. Bundan küçük siteler de esinlenir, onlar da getirir. Bir bakmışsın ki internette gezmek zulüm olmuş, her yerde dolusuyla reklam olmuş. Basit bir şekilde düşünemiyor musunuz gerçekten? Yazık :p Cevap vermeyecektim de

Şimdi senin agresif yaklaşımını eleştirdim, tekrar aynı saygısızlığı yapıyorsun. Ben yanlış anlama diyerek yaklaşıyorum fakat sen "düşünemiyorsun", "Düşünemiyor musun? Yazık" gibi yaklaşımlarda bulunuyorsun. Önce bir otur soluklan, sakin ol. Küçük firmalar zaten ufak ufak sitelerine ek bir yazılım ile reklam engelleyicileri engelleyecek yazılımlar oluşturmaya başlamıştı fakat basit bir şekilde aşılıyordu. Bu firmaların Premium işine bu kadar asılarak kullanıcının sahip olduğu her şeye engel olmasını zaten savunmuyorum, yazımda da belirttim fakat anlayamıyorsunuz sanırım, zaten forumda genel yaklaşımınız da bu, herkese karşıt görüş belirterek burnunuzun dikine gitmek. Aynı saygı seviyesinde değilmişiz, üzgünüm karşılıklı bir münakaşaya girebilecek kadar olgun olduğunuzu düşündüğüm için.

Son düzenleyen: Moderatör:
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Premium sevicisi değilim fakat fazla agresif ve sanki geleceği görüyormuşsunuz gibi konuşmuşsunuz. Premium olmadan, reklam olmadan ve sponsor almadan tam olarak ne yaparak para kazanmasını önerirdiniz bu firmalara? Fazla bilgili gibi konuşmuşsunuz yanlış anlamayın, ödemeli abonelikleri savunmuyorum size karşı. Bu bilginiz siz Youtube'un sahibi olsaydınız ne yaptırırdı da mantıklı olurdu merak ettim.
Reklam versin tabi vermesin demiyorum adamlar önceden 3-4 saniye reklam gösteriyorken şimdi video kadar reklam dayıyor birde ard arda 2 tane izletiyorlar.
Reklam dediğin kenarda köşede olur eyvallah da izlediğim şeye niye reklamı dayıyorsun hadi pop up tarzı arada bir reklam gelse kapatacam çarpıya falan basınca zaten müzik dinlerken de umurumda olmaz arkada duruyor güzel güzel müzik dinleyip işimi yapıyorum hop azar sohbetle şöyle... benim savaş gücüm 1.5M.... falan kafamı şişiriyorlar.

@snageX, artı geleceği görüp görmemekle alakası yok. Sadece tahminde bulunuyorum. Basit bir şekilde madem düşünemiyorsun, daha açıklayıcı konuşayım: YouTube dev bir firma ve YouTube'un reklam engelleyicilerine karşı açtığı savaşı kazandığını gören diğer firmaların, boş duracağını mı sanıyorsun? Onlar da bir şekilde reklamı engelleyip abonelik sistemi getirir. Bundan küçük siteler de esinlenir, onlar da getirir. Bir bakmışsın ki internette gezmek zulüm olmuş, her yerde dolusuyla reklam olmuş. Basit bir şekilde düşünemiyor musunuz gerçekten? Yazık :p Cevap vermeyecektim de @FalconPolat cevap verince vereyim dedim.
Çözümü çok basit reklam engelleyici kullanma adamlarda sizinle uğraşmasın.

@umitarabaci, onlar da dolusuyla reklam koymasın, reklamları zorla izletmesin. Biz de reklam engelleyici kullanmayalım. Böylelikle iki tarafın da gönlü yapılmış olur. 👍 Çözüm basit oldukça.

3 video ıvır zıvırını yaşadım. Video oynatmayı tamamen engelledi.

Ama YouTube nonstop eklentisi kurulu olduğundan arayüzde videoyu durdursa da video devam etti. Video kontrolleri çalışmıyor, ama video devam ediyor.

YouTube ucubedir, saygılar.

Eki Görüntüle 1991812

Ben sayfayı birkaç kez yeniledim bir şeyler yaptım sorun çözüldü artık çıkmıyor karşıma.

Ayrıca shortsa birkaç kere girincede düzeliyor bende.

Premium olmadan, reklam olmadan ve sponsor almadan tam olarak ne yaparak para kazanmasını önerirdiniz bu firmalara?
2017 veya öncesinde reklam engelleyici kullanmıyordum diye hatırlıyorum. Eskiden her videonun başında sonunda ve ortasında televizyon gibi reklam yoktu. Artık video başında 2, ortasında promosyon, sonunda da bırakırsam yeni videoya geçene kadar 2 reklam izletiyor.

Bu konuyu açtıktan sonra reklam engelleyiciyi kapatmayı denedim ve 30 saniyelik video için 30 saniyeden fazla reklam izledim. Uzun videolarda da video ortası reklamları çok fazla ve rahatsız edici. Reklam çeşitliliği çok düşük. Kaç aydır şu dijital danışman şişkonun para kazanma zırvalarını dinletiyor. Hepsiburada kadının tiz sesi hariç video yok mu yahu?

Yani, aslında buradaki kilit nokta rahatsız edici olması. Neden beni rahatsız ediyor ki? Neden rahatsız olduğum yerde kalayım? Otomatik olarak kaçarım oradan. En başından beri olan da buydu. Önce reklamlar çoğaldı, reklam engeleyici kurduk. Ardından reklam engelleyiciyi engellemeye başladılar, özellikle de reklam engelleyici kullanma sebebimiz olan absürt seviyede fazla reklam sorununu çözmeden.

Premium özelliğinin bir alternatif olması gerekiyor bence. Şu an resmen bir zorunluluk. Aynı Hepsiburada'nın yaptığı "Premium" zımbırtısı gibi. O da bir zorunluluk.

10 verip 20 aldığını düşünüyorsun, ama aslında firmanın amacı senden 10 alıp karından da birazcık kısıp seni bazı şartlarda kısıtlayarak sürekli aklında olmaya çalışmak.

Yine örnek Hepsiburada. Hepsipay'a %3'ü geri dönmek için 14 gün beklemesi gerekiyor mu ki? Yoo. Amacı o 14 günü kullanıcının saymasını istemesi.

Abonelik sistemi getiren neredeyse hiçbir firmanın amacı para kazanmak veya para kaybetme sorunlarını çözmek değil, akılda kalıcılık yaratmak. Youtube da bu zorlamasıyla akılda kalıcılık yaratıyor. Bu resmen onun için bir eğlence.

Çözümü çok basit reklam engelleyici kullanma adamlarda sizinle uğraşmasın.
Bu da hoş bir yaklaşım değil açıkçası. Evet firmaya göre zararlı bir şey fakat onları bitirecek bir şey de değil. Reklam engelleyicilere dokunulmadan ya da dokunulacaksa da video kadar reklam konulmadan ilerlenmeli.

Abonelik sistemi getiren neredeyse hiçbir firmanın amacı para kazanmak veya para kaybetme sorunlarını çözmek değil, akılda kalıcılık yaratmak. Youtube da bu zorlamasıyla akılda kalıcılık yaratıyor. Bu resmen onun için bir eğlence.
Yazdıklarınıza katılıyorum, çok uzun olmaması adına burayı alıntıladım. Twitch mesela bunu denediğinde videoyu oynatıyor fakat ses vermiyor aynı zamanda da reklamı izletiyordu, hala daha öyle sanırım çok uğramıyorum. Orası biraz daha acımasız, her reklamı kaldırmak istediğin kanala abone olman gerekiyor ve bu yüzlerce Türk lirası yapar. Youtube tarafında gerçekten bu kadar sık reklam çıkması hoş değil, ben de bunun farkındayım. Firmalar büyüklüğünün farkında ve bunu kullanmak istiyorlar, aslında bu biraz daha dailymotion ve benzeri sitelerin tutunamayarak Youtube'u tekel olma hakkına sahip bırakmalarından kaynaklanıyor bence.

Son düzenleme:
İnsanlar zaten sağ tarafta çıkan video reklamı önermelerinden veya direkt ana sayfada yukarıya çıkan fotoğraflı reklamlardan rahatsız değil ki(en azından çoğu).

İnsanların rahatsız olduğu şey 5 saniyelik bir ses için 2 tane 10 saniyelik reklam izlemek. Ayrıca YouTube'un arkasında Google olduğu için "reklamlar sayesinde YouTube ücretsiz kalıyor" argümanı da pek geçerli kalmıyor.

Geri
Yukarı