YouTube Telif İtiraz Süresi

XCarlosx

Hectopat
Daha fazla  
Ben 36 gün önce Youtube'de oyun videosu 2 tane müzik eşliğinde video cekmistim fakat dünya genelinde telif yedim. Tabi o zaman telif hakkında hiç bir bilgim yoktu. Ben de yanlışıkla ben bu videodan para kazanmıyoruma tıkladım kanal önceden açılmış fakat abone 50 yeni sayılır para kazanma açık değil.
Benim sorum ben bu videodan para kazanmıyorum seçeneğine tıkladım. İtiraz oluyormuş sanırsam fakat maile 1 ay boyunca baktım youtubeden bildirim gelmedi. İtiraz 30 gün geçince kapanıyor diye biliyorum bu 30 gün süreç ve 90 gün süreç nedir bilgilendirirseniz sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Netten bakıyordum bir tane arkadaş telif karşı bildirim yaptığı için mahkemelik olmuş ben de mi ? Böyle duruma düşerim ve 30 gün geçti karşı taraftan ne Youtubeden bildirim geldi 30 iş günü geçtikten sonra işlem yapabilir mi ? itiraz için Forum doldurmadım sadece Ben bu videodan para kazanmıyoruma tıkladım )

Ben 36 gün önce Youtube'de oyun videosu 2 tane müzik eşliğinde video cekmistim fakat dünya genelinde telif yedim. Tabi o zaman telif hakkında hiç bir bilgim yoktu. Ben de yanlışıkla ben bu videodan para kazanmıyoruma tıkladım kanal önceden açılmış fakat abone 50 yeni sayılır para kazanma açık değil.
Benim sorum ben bu videodan para kazanmıyorum seçeneğine tıkladım. İtiraz oluyormuş sanırsam fakat maile 1 ay boyunca baktım youtubeden bildirim gelmedi. İtiraz 30 gün geçince kapanıyor diye biliyorum bu 30 gün süreç ve 90 gün süreç nedir bilgilendirirseniz sevinirim.

Netten bakıyordum bir tane arkadaş telif karşı bildirim yaptığı için mahkemelik olmuş ben de mi ? Böyle duruma düşerim ve 30 gün geçti karşı taraftan ne Youtubeden bildirim gelmedi 30 iş günü geçtikten sonra işlem yapabilir mi ? itiraz için Forum doldurmadım sadece Ben bu videodan para kazanmıyoruma tıkladım )

Son düzenleme:
İtirazın gerekçesi gerçekçi değilse itiraz işleme alınmıyor. İtiraz sayfasından size konuyla alakalı bilgi sunuluyor. Örneğin telifi olmayan bir şarkı kullandınız ve ama şarkının haklarına sahip olan kayıt stüdyosu sizin videonuza telif attı ve para kazancınızı kısıtladı. Sizde itiraz ettiniz ve açıklama kısmına videoda hangi şarkının kullanıldığından bahsettim vb. bir şeyler yazdığınızı savundunuz ama Youtube'da ki sistem bunun mantıklı bir açıklama olarak kabul etmeyip kabul etmiyor(Şarkının kullanımı için o eserin haklarının satın almanız gerekir). Yani itiraz değerlendirmesi olarak bile kabul etmiyor. Sizde de buna benzer bir durum olmuş olabilir.

Kardeşim, evdeki komidini çeksen komidin şirketi senden davacı oluyor. Komidin benim lan. :D Bu Youtube garip! :D

İtiraz süresini Youtube Support'tan öğrenebilirsin hocam.

Anladıma göre ben bu videodan para kazanmıyorum seceneği itirazı dikkate alınmoyor sanırsam benimde takılan konu buydu zaten fakat alınsa bile 30 gün gecti itiraz hak sayibi 14 iş günü erteleyip 30 gün dolarsa islem yapılmıyor diye biliyorum bu doğrumudur ? Veyatta nasıl işlenir ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı