YouTube Video Çekerken Kalite Sorunu

TechNine

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar ben YouTube işine başladım Technopatta sistem tavsiyelerinden yararlanarak sizlerinde fikirlerini alarak 2600 TL'ye alınabilecek en iyi sistemlerden birini aldım oyunlarda gayet memnunum R9 380 Ekran Kartı var 4Gb Nitro Dual-X i3 6100 Skylake İşlemci ile beraber oyun videoları çekiyorum şimdi sorunlara gelelim
1-) Videoya başlamadan önce 230 FPS videoya başlayınca 80 70 arası düşüyor
2-) Vermiş olduğum resim de görüldüğü gibi render'dan önce gayet güzel render'dan sonra ise kalite bayağa düşüyor Sony Vegas Pro 12 Kullanıyorum ayarlar bu link tekidir.
3-) FPS düşürmeden video çekebileceğim bir program varmıdır.
4-) Hem Video Hem WebCam kaydedebileceğim montajla uğraşmayacağım bir program.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    148,9 KB · Görüntüleme: 282
Merhabalar arkadaşlar ben YouTube işine başladım Technopatta sistem tavsiyelerinden yararlanarak sizlerinde fikirlerini alarak 2600 TL'ye alınabilecek en iyi sistemlerden birini aldım oyunlarda gayet memnunum R9 380 Ekran Kartı var 4Gb Nitro Dual-X i3 6100 Skylake İşlemci ile beraber oyun videoları çekiyorum şimdi sorunlara gelelim
1-) Videoya başlamadan önce 230 FPS videoya başlayınca 80 70 arası düşüyor
2-) Vermiş olduğum resim de görüldüğü gibi render'dan önce gayet güzel render'dan sonra ise kalite bayağa düşüyor Sony Vegas Pro 12 Kullanıyorum ayarlar bu link tekidir.
3-) FPS düşürmeden video çekebileceğim bir program varmıdır.
4-) Hem Video Hem WebCam kaydedebileceğim montajla uğraşmayacağım bir program.
Sony Vegas Pro 12 kullanmayı bilmiyorum şuanlık Camtasia Studio 8 kullanıyorum eğer küçük bir youtube kanalın varsa bu programı kullan benim Sony kameramın uzantısı Camtasia Studio 8 ile uyumlu olmadığı için mecbur Sony Vegas Pro 12 kullanmayı öğrenicem.

Video çekmeye başlayınca fps düşme problemin işlemcinden kaynaklı gücü işlem performansı düşük olmasından, renderla ilgili probleminse render aldığın format biçimi ve ayarlarından kaynaklı. İşlemciden kaynaklanan problemi gideremezsin darboğaz dedikleri olay sanırım bu çektiğin görüntüyü işleyip kaydederken zorlanıyor diğerine gelince zamanla öğrenirsin.

Program olarak camtasia kullanmaya başla öncelikle :) Bu videoya bakabilirsin basit eğitim için çeken kişide bir youtuber zaten

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gelelim video çekerken düşen fps olayına hangi programla çekiyorsun ? Program değiştir bu kadar basit :D Örneğin bende video çekiyorum fraps bazı oyunlarda 5-10 fps düşürürken bazı oyunlarda 20-30 fps bile düşerebiliyor. Bu yüzden bazı oyunlarda bandicam bazı oyunlarda fraps kullanıyorum. Ama youtuber olmak isteyen biri olarak Nvidia ekran kartı almaman saçma olmuş shadowplay ile işin çok daha kolay olurdu.

Camtasia gibi dandik bir program için hiç boşa zaman harcama derim ... sony vegas aşırı kaliteli ve basit bir program kullanmasını bilene. İlk sorunun için : Bu kadar büyük bir fps düşüşü yaşıyorsan büyük ihtimalle fraps kullanıyosundur. Tavsiye etmem obs kullanmanı tavsiye ederim adam gibi ayarlarını yapınca çok muhteşem kalitede video lar çekebiliyor. Aynı zamanda istediğin gibi hem facecam hem oyun görüntüsü /ekran görüntüsü kaydedebiliyor. Ayarlarla ilgili: Türk youtube kanalları hep aynı hataya düşmüş görüntü boyutuna monitörünün değil hd görüntü modunu gir

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı