YouTube video kalitesi düşük

kuzeyinadami

Centipat
Daha fazla  
YouTube'da pandemiden sonra özellikle videoların kalitelerinin(kaliteden kast ettiğim bitrate) (çözünürlük değil) düştüğünü düşünüyorum. 720p videoların kalitesi kesinlikle yeterli değil. 1080P'de bile ancak düzgün görünüyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Videoların kalitelerini tarayıcı eklentisi ya da ayarla yükseltmek mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube'un uzun süredir 2K'ya alıştırmak için diğer kalitelerde kısmalar yaptığına dair bir şey duymuştum. Ne kadar doğru bilmiyorum sadece bir duyum. Ama sorun 2K'nın yaygınlaşması için, tüketicinin de hem internet hem de donanım tarafında yükseltmeye gitmesi gerekiyor. Telefon tarafında bu sorun olmasa da bizim gibi ülkelerde masaüstü sürümlerde o atlayış yaşanamıyor.

Eğer videolar 2K, 4K yüklenirse 1080P kalitesi de daha iyi gözüküyor.

İlk olarak h264ify ya da YT özelleştiren ve içerisinde h264ify desteği olan bir uzantı kullanıyorsanız kaldırın. Bu uzantı videoların kalitesini 1080P ile sınırlayacaktır. İçerik üreticilerinden daha yüksek kalite seçenekleri isteyebilirsiniz. Ama çoğunluğu yukarıda saydığım pazar payının düşük olmasından dolayı videoları 1080P yüklemeye devam edeceklerdir.

Ayrıca YT şöyle bir özelliği test etmeye başlamış. Büyük ihtimalle YT Premium üyelerine sunacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1677271714259.png

720p videolar çok kötü fotoğraf küçük olduğundan iyi gözüküyor olabilir. Ancak hiçbir şekilde youtube videolarının bitrate'leri eskisi gibi değil.

Geri
Yukarı