Youtube Videolarında Ses Kayması Sorunu

Oğuzhan ÖZGEN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba millet. Hemen konuya giriş yapmak istiyorum, benim bir Youtube kanalım var ve son zamanlarda birçok izleyicim ses kaymasından şikayetçi. Sonradan kendim de bu durumun farkına vardım. İlk önce videolarımı nasıl hazırladığımı anlatayım. Önce bandicam ile oyunu ve sesimi birlikte kaydediyorum. Malum dip gürültü oluyor. Sonra videoyu tutup Adobe Audition CC2014'e atıyorum ve gürültü temizleme yapıp ses dosyası olarak export ediyorum. Daha sonra Adobe Premire Pro Cc2014 ile ses, video ve kanal intromu birleştirip render alıyorum bitiyor. Fakat çok uğraşmama rağmen ses kaymasını önleyemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Not : Canlı olarak gürültü temizleme programı biliyorsanız önerebilirsiniz :)

Videoyu Bandicam'le sesi Audacity ile kaydet. Yani sesi de Bandicam ile kaydetme. Audacity çok daha harika kaydeder ve kendi dip ses kaldırıcısı vardır. Ardından "Adobe Premiere Pro" ile ikisini aynı saniyede başlayacak şekilde renderla.

Videoyu Bandicam'le sesi Audacity ile kaydet. Yani sesi de Bandicam ile kaydetme. Audacity çok daha harika kaydeder ve kendi dip ses kaldırıcısı vardır. Ardından "Adobe Premiere Pro" ile ikisini aynı saniyede başlayacak şekilde renderla.
İyi diyorsunda ben ikisini senkronize edemediğim için birlikte kaydediyorum zaten :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı