Youtube Videolarının Yavaş olması

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 3 aydır bu problemle uğraşmaktayım.
Sebebini her ne yaptıysam bir türlü bulamadım. İnternet hızım 45 MBPS Download Manage ile indirme yaparsam sağlam sunucular da 50 MBPS'yi geçiyor fakat benim sorunum şu; böylesine hızlı bir internete sahip iken Youtube'de 240 Piksel video bile zor izliyorum gerçekten çok yavaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Tarayıcıyı sıfırlayın.
  • Gereksiz tarayıcı eklentilerini kaldırın.
  • DNS ayarlarını değiştirin.
  • Arka planda VPN uygulaması vs. çalışmadığına emin olun.
  • Sisteminizde herhangi bir zararlı olmadığına emin olun.
Ayrıca hangi tarayıcıyı kullandığınızı belirtin.

Download hızı ile upload hızı farklı şeylerdir ve internette sörf yaparken upload hızı önemlidir. Ek programlarla indirme hızınızı onlarca defa katlayabilirken upload yani yükleme hızınızı değiştiremezsiniz bu da doğrudan internetinizin hızı ve kotası ile ilgilidir. Ama Youtube gibi sağlam sunuculara sahip bir sitede video yüklenme süresi bu kadar düşükse bilgisayarınızın ram kullanım oranına bakmanızı ve virüslere karşı taratmanızı öneririm. Eğer birşey çıkmazsa Google Chorome settingsten factory reset atın. Tabi bunu yapmadan önce kayıtlı yer imlerinizin ve şifrelerinizin yedeğini almayı unutmayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı