YouTube videosundaki çeviriye telif atılabilir mi?

Arda_0038

Centipat
Kanalımda çeviriler yapıyorum. Bu çevirileri de YouTube alt yazıları üzerinden yapıyorum. Hem izleyiciler, hem de ben alt yazıları istediğim gibi düzeltebiliyorum. Ancak korkum şu ki, alt yazılarımın çalınıp başka yerlerde kullanılması. Çünkü ortada büyük bir emek var ve birisinin gelip çalması ve kendi videosunda kullanması çok zoruma gider. Böyle bir durumda telif atma hakkına sahip miyim?

Onu nasıl kanıtlayabilirim ki?

Siz hangi programdan nasıl yapıyorsanız bunlari göstererek kanitlayabilirsiniz ve bunlari kanitlarken YouTube mail atarken benim içeriğimi çalan kişinin nasıl yaptığı dosyanın incelenmesini talep ediyorum dediğiniz zaman zaten gercek kişinin siz olduğu ortaya çıkacaktır çalan kişi hiçbir zaman başarılı olamaz ve sizin yaptığınız isi yapamaz.

Siz hangi programdan nasıl yapıyorsanız bunlari göstererek kanitlayabilirsiniz ve bunlari kanitlarken YouTube mail atarken benim içeriğimi çalan kişinin nasıl yaptığı dosyanın incelenmesini talep ediyorum dediğiniz zaman zaten gercek kişinin siz olduğu ortaya çıkacaktır çalan kişi hiçbir zaman başarılı olamaz ve sizin yaptığınız isi yapamaz.

Anladım, çok teşekkürler :)

Geri
Yukarı