YouTube'da Kanal Açma

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhabalar. Uzun zamandır klavyeden uzak duruyordum, sosyal'de veya her hangi bir ağda fazla vakit geçirmedim fakat son günlerde mağaramdan çıkıp güneş görüyüm dedim. :D Lafı fazla uzatmadan devam edeyim, ben bir Youtube kanalı açtım ismi ''The Vision'', aslında kanal önceden açılmıştı şimdi kullanıyorum. Ve bu konuda bilinçli arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

1-) Youtube para kazanmayı aktifleştirdim, fakat adsense hesabı kaydol dediğimde kabul etmedi. (n) Galiba kanal daha yeni olduğundan. Ya da başka bir sebebi olabilir mi?

2-) Youtube'ye atılan oyun videosunda oyunun orjinal olması gerekir mi? Yoksa önce biraz abone elde edip sonra orjinal oyun alabilir miyim?

3-) Youtube'de izlenme abone vs. kazanmak için kurulmuş likeall.org tarzı siteler var, bu siteler yasal mı? Youtube ceza verir mi? Ona göre izlenme alabilirim.

4-) Şuan kanal 1 haftalık toplam 262 izlenme ve 5 abone var. Ancak kontrol panelinde 121 izlenme 2 abone görünüyor. Bu normal mi?

Sorularım bu kadar. Şimdiden teşekkürler... :utandım:

Kanalın linki;
The Vision

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Adsense hesabınızı yanlış yazmış olabilirsiniz :)
2-Orjinal olması zorunlu değil ama tavsiyem orjinal olmasıdır. Yapımcısı o kadar uğraşıyor sen ücretsiz oynuyorsun.
3-Karşılıklı beğenme üzerine kuruludur, bence yakında yasaklanabilir. Serbest.

1- Adsense hesabınızı yanlış yazmış olabilirsiniz :)
2-Orjinal olması zorunlu değil ama tavsiyem orjinal olmasıdır. Yapımcısı o kadar uğraşıyor sen ücretsiz oynuyorsun.
3-Karşılıklı beğenme üzerine kuruludur, bence yakında yasaklanabilir. Serbest.

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Hocam zaten bende orjinal oyun alıyorum ancak şimdi mortal kombat x, gta 5, ac syndicate gibi oyunların benim bilgisayarımda çalışması bile çok zorken video çekmem sıkıntı olacaktır. Bu sebeple önce denerim, sonra gelen ilgiye göre satın alırım diyorum. Likeall tarzı şeylere girmeye hiç gerek yok, kendi emeğimle de yaparım. Tekrardan teşekkürler.

Edit: hocam bir de sizce bu kanal gelișir mi? Șuan sadece DC universe var, bu oyun TR'de pek ilgi çekmedi ancak ilerde minecraftta 3-4 kiși arena yapmayı, AC serisini çekmeyi, hitman'ı felan düșünüyoruz. Aynı zamanda top 10 bilgilendirmelerinden tutunda hidden blade yapımına kadar bir çok farklı video yükleyeceğim.

Son olarak Adsense tık bașına para veriyormuș, o tık tam olarak ne? Reklamın açılması yeterli mi? Yoksa illa reklamamı tıklanmalı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı