YTÜ Bilgisayar Mühendisliği vs. Aydın Üniversitesi Yazılım Mühendisliği

Arkadaşlar Türkiye'nin Top Tier üniversiteleri şunlardır: ODTÜ, İTÜ, Bilkent, Boğaziçi, YTÜ, Hacettepe, Sabancı. Eğer tercih listenizde bu üniversitelerden bir tanesi gözüküyorsa yazın. Geri kalan üniversiteler arasında Özyeğin, İzmir Yüksek Teknoloji, Gebze Teknik ve Ankara iyidir. Sizin bilimsel olarak geliştirecek üniversitelere ihtiyacınız var. Yoksa dershane gibi bir şey olur üniversite. Almanya'ya gitmek isteyen varsa da, Türk Alman'ın hazırlığına girip oradan Berlin Teknik gibi üniversiteler çok rahat bir şekilde girmek sizin için en iyisi olur. TR'nin mühendislik ve temel bilim bölümlerinde bulamayacağınız veyahut alamayacağınız eğitimi Almanya'da gayet iyi imkanlarla alırsınız.

Arkadaşlar Türkiye'nin Top Tier üniversiteleri şunlardır: ODTÜ, İTÜ, Bilkent, Boğaziçi, YTÜ, Hacettepe, Sabancı. Eğer tercih listenizde bu üniversitelerden bir tanesi gözüküyorsa yazın. Geri kalan üniversiteler arasında Özyeğin, İzmir Yüksek Teknoloji, Gebze Teknik ve Ankara iyidir. Sizin bilimsel olarak geliştirecek üniversitelere ihtiyacınız var. Yoksa dershane gibi bir şey olur üniversite. Almanya'ya gitmek isteyen varsa da, Türk Alman'ın hazırlığına girip oradan Berlin Teknik gibi üniversiteler çok rahat bir şekilde girmek sizin için en iyisi olur. TR'nin mühendislik ve temel bilim bölümlerinde bulamayacağınız veyahut alamayacağınız eğitimi Almanya'da gayet iyi imkanlarla alırsınız.

Anladım hocam sağ olun ben YTÜ bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra İngiltere'de çalışmayı düşünüyorum ( yani hedefim o yönde) sizce iş bulmak için gittiğimde üniversitenin çok önemi olur mu orada.

Anladım hocam sağ olun ben YTÜ bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra İngiltere'de çalışmayı düşünüyorum ( yani hedefim o yönde) sizce iş bulmak için gittiğimde üniversitenin çok önemi olur mu orada.
Dostum zır cahil dönemini atlattıktan sonra sorduğun soruların saçmalığını anlayacaksın.

Neden böyle dediniz ki hocam? Eğer sorduğum soru size saçma geldiyse daha kibar bir dille söyleyebilirdiniz bunu.

Aynı soruları kesin cevap veremediğimiz halde benzetip benzetip soruyorsun diye olabilir. Canın sıkılsın diye demiyorum ama bir TC kimlik numaramı sormadığın kalmıştı yani. Küçüksün fikir edinmek istyorsun anlıyorum ama sorduğun sorular çok mantıklı değil. Benle aynı kişi değilsin benim tecrübelerimi tamamen öğrenmek seni aynı sonuca götürmez. Ortam farklı, kişilik farklı, bir sürü şey farklı yani. YTÜ’den çıkıp Microsoft’ta da çalışabilirsin, işsiz de kalabilirsin. Daha liseye yeni geçen biri olarak bölüm hedefi koyman güzel ancak üniversite hedeflemen seni hayal kırıklığına uğratabilir. Daha önünde 4 sene var. Ne konuları gördün, ne de kapasiteni biliyorsun. Çok çalışıp yapamayadabilirsin. İnşallah böyle olmaz ancak kendini bu kadar şartlayıp, insanların tecrübelerini bu kadar didik didik öğrenmeye çalışırsan eninde sonunda böyle bir cevap alırsın zaten. Ben sana diğer konuda böyle cevap vermemeye çalıştım ancak zorluyorsun birazcık insanı. Yanlış anlama yardım etmek istemesem zaten cevap vermeyi bırakırdım. Başka biriyle konuşurken daha dikkatli ol bir dahakine diye diyorum. Merak ettiğin şeyleri Youtube’tan arat. İzle öğren. Uzun oldu biraz ancak senin iyiliğin için yazdım. Tavsiyem bu yaşından üniversite odaklı olmaman. Derslerine çalış, kitaplar oku, sosyalleş, etkinliklere katıl vs. Üniversite hedefini potansiyelini gördükten sonra 11-12. sınıfta koy.

Haklısınız, özür dilerim. Herkes tercih sonuçları yarın açıklanacak diyor. İnşallah hedefinizdeki üniversiteye yerleşirsiniz.

Aynı soruları kesin cevap veremediğimiz halde benzetip benzetip soruyorsun diye olabilir. Canın sıkılsın diye demiyorum ama bir T.C. kimlik numaramı sormadığın kalmıştı yani. Küçüksün fikir edinmek istyorsun anlıyorum ama sorduğun sorular çok mantıklı değil. Benimle aynı kişi değilsin benim tecrübelerimi tamamen öğrenmek seni aynı sonuca götürmez. Ortam farklı, kişilik farklı, bir sürü şey farklı yani. YTÜ'den çıkıp Microsoft'ta da çalışabilirsin, işsiz de kalabilirsin. Daha liseye yeni geçen biri olarak bölüm hedefi koyman güzel ancak üniversite hedeflemen seni hayal kırıklığına uğratabilir. Daha önünde 4 sene var. Ne konuları gördün, ne de kapasiteni biliyorsun. Çok çalışıp yapamayadabilirsin. İnşallah böyle olmaz ancak kendini bu kadar şartlayıp, insanların tecrübelerini bu kadar didik didik öğrenmeye çalışırsan eninde sonunda böyle bir cevap alırsın zaten. Ben sana diğer konuda böyle cevap vermemeye çalıştım ancak zorluyorsun birazcık insanı. Yanlış anlama yardım etmek istemesem zaten cevap vermeyi bırakırdım. Başka biriyle konuşurken daha dikkatli ol bir dahakine diye diyorum. Merak ettiğin şeyleri YouTube'tan arat. İzle öğren. Uzun oldu biraz ancak senin iyiliğin için yazdım. Tavsiyem bu yaşından üniversite odaklı olmaman. Derslerine çalış, kitaplar oku, sosyalleş, etkinliklere katıl vs. Üniversite hedefini potansiyelini gördükten sonra 11-12. sınıfta koy.

Yeni konular

Geri
Yukarı