Yük altında işlemci hızı düşüyor

ömerfa71

Centipat
Daha fazla  
İşlemcim i5 9300H yük altında oyunlarda oluyor genelde ben grafik tasarım ve animasyon işi yapıyorum. İş yaparken frekansı düşmüyor işlemcimin ama oyuna girdiğim anda base clok 2400MHz olmasına rağmen oyun içinde hızı 1900 2000MHz civarlarına kadar düşüyor. Format atmayı denemedim formatla cozulecegini dusunmuyorum ama size de bir sorayım dedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemcim i5 9300H yük altında oyunlarda oluyor genelde ben grafik tasarım ve animasyon işi yapıyorum. İş yaparken frekansı düşmüyor işlemcimin ama oyuna girdiğim anda base clok 2400MHz olmasına rağmen oyun içinde hızı 1900 2000MHz civarlarına kadar düşüyor. Format atmayı denemedim formatla cozulecegini dusunmuyorum ama size de bir sorayım dedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Isınıyor olabilir mi?

Hocam ısınma kaynaklı olabilir.

Hayır hayır ısınma sorunumda yok. Daha 1 ay kadar once termal macun yenileyip içini temizledim. Thermal Grizzly'nin sıvı metal termal macunu var içinde. Bu soyledigim Hz'lerde takılırken genelde 68 69 derece oluyor. Önceden 82 83 derecede 34 35 Watt'ta calısırdı 3,2 3, 3 GHz de ama yaklasık 1 aydır boyle oluyor. İlk baslarda servise yazdım, statik elektriğini al cihazın dediler düzeldi. Her hafta duzenli olarak statik alıyordum sorun olmuyordu ama 2 3 hafta once tekrar basladı ve cozemedim hiçbir turlu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı