Çözüldü Yüksek CPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Agnes

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarımda uzun bir süredir yüksek CPU kullanımı, RAM kullanımı gibi sorunlar yaşıyorum. Mesela ara sıra görev yöneticisinde System'in %40 seviyelerinde işlemci kullanımı, Chrome'nin sadece 1 sekme bile açık olsa(belki normaldir) 12-15 arası işlem yapması, kimi zaman %20-30 CPU kullanımı, sadece Chrome(1 sekme) ve Steam açıkken %30-40 arası RAM kullanımı gibi problemler. Bunlara nasıl kökten bir çözüm sağlayabilirim? Sonuncu resimde 2 dakika önce CPU kullanımı %20 seviyesindeydi ve sondan ikinci resim ise baştan ilk resimden 5 dakika sonraki hali.

Screenshot_6.png

Screenshot_7.png

Screenshot_13.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Değerler anlık olarak değişir. CPU kullanımı çok fazla değil, arka plan uygulamaları bu oranı değiştirir. RAM kullanımı da normal.
Merhabalar, bilgisayarımda uzun bir süredir yüksek CPU kullanımı, RAM kullanımı gibi sorunlar yaşıyorum. Mesela ara sıra görev yöneticisinde System'in %40 seviyelerinde işlemci kullanımı, Chrome'nin sadece 1 sekme bile açık olsa(belki normaldir) 12-15 arası işlem yapması, kimi zaman %20-30 CPU kullanımı, sadece Chrome(1 sekme) ve Steam açıkken %30-40 arası RAM kullanımı gibi problemler. Bunlara nasıl kökten bir çözüm sağlayabilirim? Sonuncu resimde 2 dakika önce CPU kullanımı %20 seviyesindeydi ve sondan ikinci resim ise baştan ilk resimden 5 dakika sonraki hali.

Eki Görüntüle 528997

Eki Görüntüle 528999

Eki Görüntüle 529000

Sanırım arka planda çalışan programlardan oluyor bu sorun.

w10 için %30-%40 normal değerler ram kullanımı.

Dostum. Bende sadece Chrome'de 1 sekme açık arkada çalışan uygulama yok, arkada otomatik çalışan tüm uygulamaları önceden manuel kapattım. Bende de %30 civarı RAM kullanımı var bir de sende Steam açık Steam arka planda çalıyor arada kendi içerisinde yenileme ve güncelleme yapabilir %40 normal bence CPU işe eğer sıcaklığı yüksekse yani oyundan cıkıp Google'ye girdiysen soğuyana kadar %20 %50 arası çalışabilir ara sıra yani %10 %15 iyi değer.

Ekran Alıntısı.PNG

Değerler bana fazla gözükmüştü ama değillermiş demek ki. Hepinize yorumlarınız için teşekkür ediyorum. İyi günler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı