Yüksek donanımlı ucuz laptop nasıl olur?

Roach

Decapat
Daha fazla  
Selam,

Bir kardeşime Gaming makinesi bakıyoruz. Kapak kapalı ve monitöre bağlı şekilde ve AAA dahil tüm oyunları oynayacak.

Bütçesi sınırlı ve o bağlamda şu makineyi beğendik:

150W bir 3070 Ti için oldukça uygun fiyatlı bir sistem. Sadece oyun kasası görevi görecek bir bilgisayar için Full kalite aramak biraz gereksiz geliyor.

Bu durumda en büyük risk ne olabilir? Yani yüksek donanımlı ama Total kalitede vasat bir makine örneğin;
- 1 yıl sonra geri dönülemez şekilde daha fazla mı ısınmaya başlayacaktır?
- Termal macun değiştirmek de kâr etmeyecek midir?
- Anakart vb. lehimleri, bileşenleri yüksek sıcaklığa dayanamayıp zamanla bozulacak mıdır?
- Max verimli ömrü 2 yıl mı olur örneğin?

Casper, Monster gibi markalarda neler yaşandığını az çok biliyoruz. Daha çok Acer bağlamında sormak istedim. Yüksek donanımlı ve ucuz makine alırsak şemsiyesi nasıl olur? Burada periyodik toz, termal macun vb. bakımların yapılacağını da öngörebiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bana soracak olursanız 4060 daha doğru bir seçim.

Bana soracak olursanız 4060 daha doğru bir seçim.

3070 Ti kas gücünde 4070'den bile güçlü. Sırf DLSS 3 olsun diye 4060 almak biraz yanlış geliyor bana. Bu arada burada daha ucuz:

Selam,

Bir kardeşime Gaming makinesi bakıyoruz. Kapak kapalı ve monitöre bağlı şekilde ve AAA dahil tüm oyunları oynayacak.

Bütçesi sınırlı ve o bağlamda şu makineyi beğendik:

150W bir 3070 Ti için oldukça uygun fiyatlı bir sistem. Sadece oyun kasası görevi görecek bir bilgisayar için Full kalite aramak biraz gereksiz geliyor.

Bu durumda en büyük risk ne olabilir? Yani yüksek donanımlı ama Total kalitede vasat bir makine örneğin;
- 1 yıl sonra geri dönülemez şekilde daha fazla mı ısınmaya başlayacaktır?
- Termal macun değiştirmek de kâr etmeyecek midir?
- Anakart vb. lehimleri, bileşenleri yüksek sıcaklığa dayanamayıp zamanla bozulacak mıdır?
- Max verimli ömrü 2 yıl mı olur örneğin?

Casper, Monster gibi markalarda neler yaşandığını az çok biliyoruz. Daha çok Acer bağlamında sormak istedim. Yüksek donanımlı ve ucuz makine alırsak şemsiyesi nasıl olur? Burada periyodik toz, termal macun vb. bakımların yapılacağını da öngörebiliriz.

Nitro 5'ler genel olarak gayet iyi, dediğiniz gibi bozulma vb. olmaz. Nitro'nun yeni kasası zaten bu.

3070 Ti bu fiyata çok iyi hocam, 4060'ın DLSS 3.0 dışında artısı yok. Bu durumda RTX 4060 almak saçmalık olur attığınız model iyi bakımları yapıldığı sürece sorun yaşatmaz, arkadaş Amazon linkini bırakmış oradan daha uyguna alabilirsiniz hayırlı olsun.

Yorumlar için teşekkür ederim. Amazondakine de bakmıştım, o 15.6" varyantı. Aslında HB'de sepette daha düşük görünüyor fiyat, geçici bir indirimi var sanırım:

1691485164537.png

İşlemci 6800H ve Intel varyantından bir tık geri ama çok hissedilir bir sorun oluşmayacağını düşünüyoruz oyunlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı