Yüksek ping nasıl düşürülür?

Anıl Yiğit

Hectopat
Oyun oynarken bir süre 1-2 saat 200ms üstü takılıyor. Sonra düzeliyor, ms 100 altına düşüyor ama bu 1-2 saatlik süreçte kafayı yiyiorum ping yüksekliğinden. Daha demin hız testi yaptım değerler böyle.

İndirme / download.
5.08
Mbps.
Yükleme / upload.
1.53
Mbps.
Ping süresi.
203.60
Milisaniye.
Değişim / jitter.
11.01
Milisaniye.

Eskiden böyle bir sorun yoktu şimdi yeni yeni türedi bu sorunlar çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Jitter aşırı yüksek. Normalde maksimum 2 falan olması lazım. ISS ile iletişime geçin bir an önce.

jitter ın ne anlama geldiğini bilmiyorum eskiden pingim iyidi lolde 20ms de oynardım şidmi 200 üstü 200 lerde ama bir süre sonra düzeliyor servis sağlayıcım ile ilgili bir sorun mu
Bağlantınızda tutarsızlık çok yüksek demek. Gönderilen verilerin ulaşma süresi arasındaki fark yüksek. Bu da sizin bağlantı kalitenizi çok etkiler. Servis sağlayıcı ile iletişime geçin gelip bir baksınlar. Gerekirse kabloları falan yenilesinler. Bu şekilde verim alamazsınız. Sürekli sorun çıkarır.

o haldeyken 1080p video falan izletiyor ama oyunlarda ms yüksek oluyor devam ederse ararım öneri için teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…