Yüksek ping problemi

AroMel

Decapat
Birkaç senedir internetimi kullanıyordum, kablosuz olarak sabit 60 ping aradan 6-7 ay geçtikten sonra ping değerlerimde yükselmeler olmaya başladı. Ama yükselmeden kastım hani sizin böyle pinginiz bir şey yaptığınızda yükselir ama benimki her zaman evde tekken de arka da Google bile açık değilken bile pingim hep 200-150. Aniden 600-400 vs. Ondan sonra internet sağlayıcımı evime çağırdım baktırdım tek sorun kablosuz kullanman dedi. Başka bir şey yok dedi. Ben de ethernet kablosu ile bağladım çözülür diye sonra çözüm hala geçmedi. Böyle 2 3 aydır sürekli olarak ping sorunum var hiç de düşmüyor. Sonra araştırmalara başladım, internetten videolar izledim uygulamalar yükledim hiçbir değişmedi.
Artık sıkılmaya başladım. Aynı interneti aynı sitede aynı paket kullanan arkadaşlarım sabit 60 ping alıyor da ben sabit 150 200 ping alıyorum. Artık çıldırmaya başladım bugün ilk modemin desteğine gittim konuştum güncellediler. Şimdi baktım bir şey değişmedi ondan sonra internet sağlayıcıma gittim bir şeyler değiştirdi, IP falan. Daha çok ping yükseldi. Bir şey değişmedi. Virüs taraması yaptım bir şey değişmedi. Arkada interneti kullanan programlara baktım bir şey değişmedi, evde kullanan kimse yok kullanan kontrol ettim başka insanlar kullanmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı