Yüksek RAM kullanımı

S1nanozk

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar birkaç gündür fark ettiğim bir sıkıntı var, normal kullanımda o kadar etkilemese de özellikle RAM kullanımı %80'lerde geziyor. Oyun pek oynamıyorum belki fark etmedim ama şu iki gündür GTA oynamaya kalktığımda bir süre sonra kasılmalar, donmalar başlıyor. Oyun harici boşta da yüksek bir RAM kullanımı var şu anda. Virüs taraması deniyorum bakalım bir şey çıkacak mı, bir de Malwarebytes ile tarama yapacağım. Sizlerin de başına geldi mi bu durum son günlerde? Bu arada W10 Insider sürümü kullanıyorum, driverlar vs. de güncel. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'in kaç GB? Ya da oynarken Google Chrome vb. açık mı ? Olmazsa sanal bellek kullan.

RAM'in kaç GB? Ya da oynarken Google Chrome vb. açık mı ? Olmazsa sanal bellek kullan.

''RAM'in'' yazdığını Recep Baltaş görmesin topa tutar. :D

Bellek 4 GB ise yüksek kullanım normal, diyebiliriz. 8 GB ise arkaplanda çalışan uygulamaları bir gözden geçirmenizde fayda var. Windows 10 bakım işlemini de yapmanız bilgisayarınız için bir iyileştirme olacaktır. Nasıl yapacağınız konusuna gelir isek ; Arama kısmına ''Bakım'' yazmanız yeterli. Giriş yaptıktan sonra ''Bakımı başlat'' seçeneğini seçtikten sonra yaklaşık 10 dakika bir işlem sürecek. Bilgisayarda yolunda gitmeyen hataları çözümlüyor ve performansı iyileştiriyor.

Sistemdeki bellek 16gb, o yüzden sordum bu kadar yüklenmemesi gerek diye.

''RAM'in'' yazdığını Recep Baltaş görmesin topa tutar. :D

Bellek 4 GB ise yüksek kullanım normal, diyebiliriz. 8 GB ise arkaplanda çalışan uygulamaları bir gözden geçirmenizde fayda var. Windows 10 bakım işlemini de yapmanız bilgisayarınız için bir iyileştirme olacaktır. Nasıl yapacağınız konusuna gelir isek ; Arama kısmına ''Bakım'' yazmanız yeterli. Giriş yaptıktan sonra ''Bakımı başlat'' seçeneğini seçtikten sonra yaklaşık 10 dakika bir işlem sürecek. Bilgisayarda yolunda gitmeyen hataları çözümlüyor ve performansı iyileştiriyor.

Bellek 16gb hocam, Antimalwarebytes programı ile tarama yapıp temizledim şimdilik düzeldi sanıyorum. Dünden beri birkaç oyunda denedim herhangi bir kasma problemi yaşamadım. Bahsettiğiniz 'Bakım' ı da unutuyoruz, gerçi Windows programlamış belirli aralıklarla yapıyor gözüküyor denetim masasında.

Her zaman %100 olmadığı sürece RAM'in kullanılmasında sorun yoktur, hatta iyidir. Bilgisayar bakım ve kontrolü için HJ raporu ekleyebilirsin.

HijackThis Log Paylaşımı ve Çözümleri

Sorunu çözdüm gibi, size Hj ile ilgili bir soru sormak isiyorum. Söylediğiniz gibi kurulumunu yapıp analizlettim. Raporda 'X' ile işaretli bir bulgu görmedim ama birkaç tane sarı renkte '?' gözüken bölümler var, bunlar tam olarak risk midir yoksa Hj nin bulamadığı şeyler midir?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı