Yükseltme sonrası temiz kurulum

NvdiaAti

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Lisanslı kullanıcıyım. Freedos makine kullanıyorum. (MSİ GE60 0ND) Yani işletim sistemi gömülü değil zira iso dan kurulumda w10 key isteniyor.

W8.1 den W10 kurulum aracıyla yükselttim ancak gün içinde iki defa sistem normal çalışırken 1 dakika tepkisiz kalıyor. Dosyalara vb şeylere tıklanıyor ancak tepki vermiyor.

1 dakika sonunda daha önce nelere tıkladıysam bir anda pencerede doluyor.

Forumlarda temiz kurulum öneriliyor. Ancak temiz kurulum derken Ayarlardaki ''sıfırla'' bölümü mü kastediliyor ? Ben bu bölümden dosyalarımı saklayıp sıfırlama yapsam temiz kurulumu gerçekleştirmiş olur muyum ?

Ya da bu tepkisiz kalma problemi başka bir şeyden mi kaynaklanıyor ?

Lisans olayını da siz sormadan anlatalım; donanım değişikliği yapmadığınız taktirde sistem açıldıktan sonra güncelleştirmeler vs. sonrası otomatik etkinleştirecektir.

@35350
Aynı sürüm Windows 10 kullananların hepsinde aynı key oluyormuş, bir sorun teşkil eder mi, biraz beklemeli miyim?
Şahsen yükseltme sonrası temiz kurulum yaptım ilk manuel olarak etkinleştirme denediğimde anahtar geçersiz şeklinde hata verdi, dehşete düştüm resmen :D Microsoft'u aradım falan mesai saati dışıymış üzüldüm kapattım sonra bir baktım ki aktifleşmiş kendi kendine :) Merak etmeyin eğer orijinal 8.1, 8 veya 7 lisansınız varsa Windows 10 otomatik aktifleştiriyor. Olmazsa Microsoft müşteri hizmetleri yardımcı oluyor :) Aklınızda lisans problemi kalmasın.

Not : Key falan kullanmadım ben, kurulum ekranında hep atladım key isteyen kısımları. Kendisi hallediyor arkadaşlar merak etmeyin.

Arkadaşlar Windows 10 temiz kurulumda herkese genel anahtarı veriyor. Ancak verdiğinde karşı tarafa bilgi yollanıyor. Microsoft sizin bilgisayarınızdaki anahtar geçerli mi diye kontrol ediyor. Sunucularına doğru bilgi gittiği takdir de sizin ürün anahtarınız Microsoft sunucularında işleniyor ve etkinleşmiş oluyor. Genel anahtar vermesinin sebebi bu olması lazım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı