Yüzde 46 engelli raporu ile sıfır araba alınabilir mi?

emin.0016

Hectopat
Daha fazla  
Yüzde 46 engelli raporum var. Sıfır araç almak istiyorum ÖTV indiriminden yararlanır mıyım? Ne kadar yararlanırım kesin bilgisi olanlar cevap verirse sevinirim ciddi ve kesin bir şekilde hareket edip en kısa sürede almak istiyorum.

Hocam yüzde 40-90 olduğu zaman ötv'den muafsınız.Ancak yüzde 90 üzerinde olursa Satın alınacak engelli arabası üzerinde gerekli düzenlemeleri yapmanız gerekiyor.bence 2024 bekleyin ötv dilimi 1.4m üzerinde olacak (söylentilere göre) o zaman temiz bir araç alırsınız ama 5 yıl boyunca aracı satmazsanız bilginiz olsun ve motor hacmi 1.6 ve altı olması lazım alacağınız arabanın ve aracı sadece siz kullanabilirsiniz sizden başka kimse kullanamaz

Alamıyorsunuz %50 üstüne geçmesi lazım ve ben de %54 raporum var ama inirimli araba alamıyorum.

Hocam yüzde 40-90 olduğu zaman ÖTV'den muafsınız. Ancak yüzde 90 üzerinde olursa satın alınacak engelli arabası üzerinde gerekli düzenlemeleri yapmanız gerekiyor. Bence 2024 bekleyin ÖTV dilimi 1.4m üzerinde olacak (söylentilere göre) o zaman temiz bir araç alırsınız ama 5 yıl boyunca aracı satmazsanız bilginiz olsun ve motor hacmi 1.6 ve altı olması lazım alacağınız arabanın ve aracı sadece siz kullanabilirsiniz sizden başka kimse kullanamaz.

Hocam anlamadım ikiniz farklı söylemişsiniz umut bey yüzde 50 üstü olması lazım diyor kendisinin 54 olmasına rağmen alamamış.

Hocam yüzde 40-90 olduğu zaman ÖTV'den muafsınız. Ancak yüzde 90 üzerinde olursa satın alınacak engelli arabası üzerinde gerekli düzenlemeleri yapmanız gerekiyor. Bence 2024 bekleyin ÖTV dilimi 1.4m üzerinde olacak (söylentilere göre) o zaman temiz bir araç alırsınız ama 5 yıl boyunca aracı satmazsanız bilginiz olsun ve motor hacmi 1.6 ve altı olması lazım alacağınız arabanın ve aracı sadece siz kullanabilirsiniz sizden başka kimse kullanamaz.

Yüzde 46 ile komple ÖTV'den muaf mı oluyorum alırken?

Yüzde 46 raporum ila komple bütün ÖTV'den muaf mı oluyorum.
Hocam, engelli raporu başvuruları genellikle kolay alınabilse de, bazen öyle kolaylıkla verilmiyor. Ben küçüklüğümden beri ailem araç için engelli raporu almaya çalışıyor, ancak bir türlü başarılı olamıyoruz. Bu durum nedeniyle biz de bu konudaki çabalarımızı bir süre önce bıraktık.

%90 ve üstü engelin bulunmadan indirimden yararlanamazsın hocam. Rapor alma işi tanıdığa bakıyor fazla sıkıyorlar araba almak istiyorum deyince biz annem için başvurmuştuk %83 de bıraktılar.

%90 ve üstü engelin bulunmadan indirimden yararlanamazsın hocam. Rapor alma işi tanıdığa bakıyor fazla sıkıyorlar araba almak istiyorum deyince biz annem için başvurmuştuk %83 de bıraktılar.

Hocam, engelli raporu başvuruları genellikle kolay alınabilse de, bazen öyle kolaylıkla verilmiyor. Ben küçüklüğümden beri ailem araç için engelli raporu almaya çalışıyor, ancak bir türlü başarılı olamıyoruz. Bu durum nedeniyle biz de bu konudaki çabalarımızı bir süre önce bıraktık.

Biz tanıdıkla falan değil, gerçek rahatsızlığından dolayı yüzde 46 raporumuz bulunmakta. İndirim olmuyor yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz tanıdıkla falan değil, gerçek rahatsızlığından dolayı yüzde 46 raporumuz bulunmakta. İndirim olmuyor yani.

Bende sağlam adama engel raporu alın demiyorum zaten hocam. Rahatsızlığın var ve tanıdığın varsa alman daha kolay öbür türlü %89 da bile bırakıyorlar adamlar. Eskisi gibi almak kolay değil her sene daha da sıkılaştırıyorlar.

Geri
Yukarı