Yüzde Sivilce

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
16 yaşımda biriyim ve yaşıtlarıma göre yüzümde çok fazla sivilce çıkıyor. Bazıları gidiyor ama yerine yenileri çıkıyor. Çenem, yüzüm, her tarafta. Neden bu kadar sivilce çıkıyor acaba, normal bir şey mi? Bazı yerlerde mastürbasyondan da olduğunu duydum ama ben hayatımda hiç yapmadım sebebi nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
"ben hayatımda hiç yapmadım" şu kısımda ciddi değilsindir umarım. Çikolata vb yağlı yiyecekler sivilce yapımını tetikleyebilir ama yaşın itibariyle ergen olduğundan yadırgamamak gerek.

Çok sinir bozucu bir durum aynısını bende yaşadım. Bazı kişiler ergenliği ağır geçirebiliyor kimisinde hiç çıkmaz kimisinde çok çıkar. Ayrıca yediklerinede dikkat etmelisin.

"ben hayatımda hiç yapmadım" şu kısımda ciddi değilsindir umarım. Çikolata vb yağlı yiyecekler sivilce yapımını tetikleyebilir ama yaşın itibariyle ergen olduğundan yadırgamamak gerek.
İnsanlara mastürbasyoneli aşırı kötü bir şey gib göstermişler utanılacak bir şey sanılıyor ama herkes kendisinin leylekler tarafından da gelmediğini biliyor :)
Çok sinir bozucu bir durum aynısını bende yaşadım. Bazı kişiler ergenliği ağır geçirebiliyor kimisinde hiç çıkmaz kimisinde çok çıkar. Ayrıca yediklerinede dikkat etmelisin.
Yani yağlı yiyecekler de söz konusu ama ben yağlı yiyecekler çok tüketen bir insanım ve fazla sivilcem çıkmadı.Yani sorun başka şeylerde de olabilir bence.
16 yaşımda biriyim ve yaşıtlarıma göre yüzümde çok fazla sivilce çıkıyor. Bazıları gidiyor ama yerine yenileri çıkıyor. Çenem, yüzüm, her tarafta. Neden bu kadar sivilce çıkıyor acaba, normal bir şey mi? Bazı yerlerde mastürbasyondan da olduğunu duydum ama ben hayatımda hiç yapmadım sebebi nedir acaba?
Sorun bir çok sebepten olabilir ama sorunu tam bulamazsan çok iyi sivilce kremleri var onlardan kullanmanı tavsiye ederim eczanelerde satılıyor.

Mastrubasyonla alakası yok. Bu %90 genetik, %10 beslenme ile alakalı. Genetik olarak vücudun yağlanmaya meyilli ise yapacağın şey, çikolata tarzı yağlı şeyleri yememen ve yüzünü temiz tutman. Sabun veya jel kullanabilirsin.

Dış etkenler sivilce oluşumunda etkili ama asıl faktör genetik. O yüzden ilk başta sağlıklı beslenmeye çalış, sabah akşam yüzünü sabunla yıka. Cilt bakım kürlerini uygula. Geçmezse doktora görün.

Gayet ciddiyim neden şaşırdınız ? Teşekkürler bu arada.
İnsanlara mastürbasyoneli aşırı kötü bir şey gib göstermişler utanılacak bir şey sanılıyor ama herkes kendisinin leylekler tarafından da gelmediğini biliyor :)

Yani yağlı yiyecekler de söz konusu ama ben yağlı yiyecekler çok tüketen bir insanım ve fazla sivilcem çıkmadı.Yani sorun başka şeylerde de olabilir bence.

Sorun bir çok sebepten olabilir ama sorunu tam bulamazsan çok iyi sivilce kremleri var onlardan kullanmanı tavsiye ederim eczanelerde satılıyor.
Yok ben gerçekden hiç yapmadım hem bilmiyorum hem de gerek duymuyorum gerçi denemeden bilemem ama denemeyide hiç düşünmüyorum :)

16 yaşımda biriyim ve yaşıtlarıma göre yüzümde çok fazla sivilce çıkıyor. Bazıları gidiyor ama yerine yenileri çıkıyor. Çenem, yüzüm, her tarafta. Neden bu kadar sivilce çıkıyor acaba, normal bir şey mi?
Sivilceler çoğunlukla genetik onun dışında gıda beslenmesi ile alakalı.
Bazı yerlerde mastürbasyondan da olduğunu duydum ama ben hayatımda hiç yapmadım sebebi nedir acaba?
Sen mastrubasyon yapmasan bile bir erkek cinsel aktivite için uyarıldığında, sperm meniyi oluşturmak için seminal sıvıya karışır beyin de dölü vücudundan atmak için gece hoş rüyalar gördürür. Buda kötü olabilir çamaşır giysi bakımında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı