Yurt dışı iPhone 13 almak

[_FUSI_]

Kilopat
Merhaba, yurt dışı kapalı kutu iPhone 13 ya da 12 Pro Max almayı düşünüyorum 15.000-16.000 TL aralığında. Pasaport kaydını 6 ay önce Türkiye'ye giriş yapan bir yakınımın üzerine yapacağım. Model kodu ne olmalı? Ülkeye göre iPhone modellerinde ne gibi farklar var? Hat çekim gücünde düşüş olur mu? Ne gibi sorunlar çıkabilir? Almaya değer mi bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Merhaba, yurt dışı kapalı kutu iPhone 13 ya da 12 Pro Max almayı düşünüyorum 15.000-16.000 TL aralığında. Pasaport kaydını 6 ay önce Türkiye'ye giriş yapan bir yakınımın üzerine yapacağım. Model kodu ne olmalı? Ülkeye göre iPhone modellerinde ne gibi farklar var? Hat çekim gücünde düşüş olur mu? Ne gibi sorunlar çıkabilir? Almaya değer mi bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Model kodu hakkında bir şey diyemem. Yurt dışı 12 kullanıyoum bende.trden alınan cihazla hiçbir farkı olmaz kayıt yaptırdıktan sonra. Garanti için de şöyle diyeyim TR cihazında bile sıkıntı çıkartabiliyorlar içi daha önce açılmış (yetkisiz müdahale) diye. Kayıt ücreti 6000 küsur biliyorsunuz ki 2-3K oynuyorsa almanızı tavsiye etmem 24K ya 12 Pro alabilirsiniz TR cihazı olarak daha şık duruyor bende geçiş yapmayı düşünüyorum.

En başta garanti olayını unut. Cihaza kendi kendine bir şey olursa yetkili servis hiçbir şekilde bakmıyor. Yetkili serviste Parasıyla dahi yaptıramıyorsun. Türkiye’de sınırlı garantisi olan Avrupa cihazı model kodu iPhone 13 için 2482 olması lazım. Bu kodu cihazı açmadan öğrenemiyorsunuz galiba.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı