Yurt dışı telefon nasıl alınır?

İki adet iPhone 14 Pro Max aldım. Cumartesi günü Gürcistan'a kayıt için gidiyorum. Ankara'da isen götüreyim seni de.

Hocam 2 sene geçmiş üzerinden ama telefonları hala kullanıyor musun merak ettim parçaların orijinalliğinden emin miydin nereden almıştın. Bende almayı düşünüyorum kayıt ettirmeden kullancagım ancak parçaların orijinalliği konusunda biraz şüphelerim var Irak malı telefonlar çok yaygın yurt dışı telefon piyasasında senin aldığın dönemler gerçekten Avrupa'dan daha fazla kaçak geliyordu telefonlar şu an oran biraz daha düşük sen ne önerirsin.

Hocam 2 sene geçmiş üzerinden ama telefonları hala kullanıyor musun merak ettim parçaların orijinalliğinden emin miydin nereden almıştın. Bende almayı düşünüyorum kayıt ettirmeden kullancagım ancak parçaların orijinalliği konusunda biraz şüphelerim var Irak malı telefonlar çok yaygın yurt dışı telefon piyasasında senin aldığın dönemler gerçekten Avrupa'dan daha fazla kaçak geliyordu telefonlar şu an oran biraz daha düşük sen ne önerirsin.
Hala kullanıyorum. Yurtdışı telefon replika gibi bi algısı var ama öyle değil. Telefonu nasıl burda Vatan’dan vs alıyorsan ordan da orjinal bir şekilde satın alıyorsun. Neredeyse yarı fiyatına.

Ama ben gidip almadım. Ankara’da bir telefoncu bu şekilde alıp geliyor üstüne 3-5 koyup öyle satıyor. Bende öyle yaptım 27.000e telefonu aldım, 4000 TL yol masrafı + 3000 TL kayıt ücreti. 34-35 bine almış oldum telefonu. Pili de şuan 96. 1 sene sonra 90’ın altına düşmezse eğer. Satmayı düşünüyorum. 80-90 bine. 3 sene boyunca satamıyorum maalesef.

Hala kullanıyorum. Yurtdışı telefon replika gibi bi algısı var ama öyle değil. Telefonu nasıl burda Vatan’dan vs alıyorsan ordan da orjinal bir şekilde satın alıyorsun. Neredeyse yarı fiyatına.

Ama ben gidip almadım. Ankara’da bir telefoncu bu şekilde alıp geliyor üstüne 3-5 koyup öyle satıyor. Bende öyle yaptım 27.000e telefonu aldım, 4000 TL yol masrafı + 3000 TL kayıt ücreti. 34-35 bine almış oldum telefonu. Pili de şuan 96. 1 sene sonra 90’ın altına düşmezse eğer. Satmayı düşünüyorum. 80-90 bine. 3 sene boyunca satamıyorum maalesef.
Hocam kayıt masrafı nasıl 3000 TL oluyor?

6 ayda %1000 mi artmış yani? Şu an 31.692 TL gözüküyor.
Haberiniz yok muydu sizin? Bas bas bağırıyolardı son gün 31 aralık diye. 6000 oldu yılbaşında haziranda falan da 20.000 oldu en son 30a bağladılar. Yurtdışı işi bitti şuan, TR fiyatıyla aynı fiyata geliyor.

Ben 2022 Aralık’ta aldım bu arada.

Hala kullanıyorum. Yurt dışı telefon replika gibi bir algısı var ama öyle değil. Telefonu nasıl burada Vatan'dan vs alıyorsan oradan da orijinal bir şekilde satın alıyorsun. Neredeyse yarı fiyatına.

Ama ben gidip almadım. Ankara'da bir telefoncu bu şekilde alıp geliyor üstüne 3-5 koyup öyle satıyor. Bende öyle yaptım 27.000e telefonu aldım, 4000 TL yol masrafı + 3000 TL kayıt ücreti. 34-35 bine almış oldum telefonu. Pili de şu an 96. 1 sene sonra 90'ın altına düşmezse eğer. Satmayı düşünüyorum. 80-90 bine. 3 sene boyunca satamıyorum maalesef.

Evet hocam satış olaylarından haberim var aldığınız yeri sormuştum bende alacağım çünkü parçaların orijinalliği konusunda sorun yaşamadıysanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı