Yurt dışına çıkıp çalışmak

Leonwai

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben 2 senedir yurt dışına çıkmayı planlıyorum. Fakat meslek lisesi mezunu olduğum için gideceğim ülke Almanya meslek lisesi mezunu almıyormuş. Bunun için üniversitede Elektronik Teknolojisi bölümünü okudum 2 yıllık zaten. Ama lisede yenilenebilir enerji teknolojileri mezunuyum. Benim amacım Almanya'da önce dil eğitimi alıp sonra iş hayatına atılmaktı fakat Almanya'daki halam dil okullarında çok sıra varmış şimdi yazılırsa seneye çıkar dedi. Bende işçi vizesi ile gitmeye karar verdim. Almanya'da halamın kendi işi var eski evleri filan alıyor yenilenmiş bir biçimde ya sahibine teslim ediyor ya da satıyor. Ben bu bölüm mezunu olarak halamın yanında hangi pozisyonda çalışabilirim acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben 2 senedir yurt dışına çıkmayı planlıyorum. Fakat meslek lisesi mezunu olduğum için gideceğim ülke Almanya meslek lisesi mezunu almıyormuş. Bunun için üniversitede elektronik teknolojisi bölümünü okudum 2 yıllık zaten. Ama lisede yenilenebilir enerji teknolojileri mezunuyum. Benim amacım Almanya'da önce dil eğitimi alıp sonra iş hayatına atılmaktı fakat Almanya'daki halam dil okullarında çok sıra varmış şimdi yazılırsa seneye çıkar dedi. Bende işçi vizesi ile gitmeye karar verdim. Almanya'da halamın kendi işi var eski evleri filan alıyor yenilenmiş bir biçimde ya sahibine teslim ediyor ya da satıyor. Ben bu bölüm mezunu olarak halamın yanında hangi pozisyonda çalışabilirim acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam Gazi Üniversitesi elektronik teknolojisi ya da başka bir üniversitede bilgisayar programcılığı okumayı düşünüyorum ama elektronik teknolojisi hakkında pek bir bilgi yok. Şimdi elektronik teknolojisini okuyup DGS yaparsak ders muafiyeti nasıl oluyor 1. sınıftanmı başlatıyorlar(bilgisayar mühendisliği için). Ya da bölümü tavsiye eder misiniz teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı