Yurt dışında hangi yemekler alkol ve domuz eti içerir?

Morgan.jones

Decipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben çekyadan döndüm ayrıca sana tavsiyem sakın orada kendini ezdirme eğer Müslüman isen ne yediğine dikkat et bunlar hakkında biz çok kötü olaylar yaşadık.

Hocam, ben ileride gezme amacı ile gideceğim. Alkol ve domuz ürünleri hakkında nelere dikkat etmem gerek? Her yemekte var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, ben ileride gezme amacı ile gideceğim. Alkol ve domuz ürünleri hakkında nelere dikkat etmem gerek? Her yemekte var mı acaba?

Hocam eğer ağırlıklı Müslüman olmayan bir ülkeye gidiyorsanız dikkat etmeniz bayağı bir lazım. Mesela ben alkol kullanmayan birisiyim. Bir arkadaşım oradan bir bira aldı ve kasiyere sordu bu alkollü mü diye kasiyer hayır dedi ve inandı. Sonra içinde yüksek oranda alkol olduğunu fark ettik yani anlayacağın kimseye güvenme orada. Eğer domuz eti gibi şeylere gelirsek evet domuz eti kullanımı çok fazla ama market ürünlerinde genelde ne eti olduğu yazar. Dışarıdan yiyecekseniz araştırıp yiyebilirsiniz. İyi yolculuklar dilerim.

Hocam eğer ağırlıklı Müslüman olmayan bir ülkeye gidiyorsanız dikkat etmeniz bayağı bir lazım mesela ben alkol kullanmayan birisiyim bir arkadaşım oradan bir bira aldı ve kasiyere sordu bu alkollümü diye kasiyer hayır dedi inandı sonra içinde yükses oranda alkol olduğunu fark ettik yani anlayacağın kimseye güvenme orada eğer domuz eti gibi şeylere gelirsek evet domuz eti kullanımı çok fazla ama market ürünlerinde genelde ne eti olduğu yazar dışarıdan yiyecekseniz araştırıp yiyebilirsiniz.

Almanya'ya gideceğim. acaba orada Türk fazla olduğundan belirtilmiş midir acaba? Ya da direkt Türk marketinden mi almam gerek?

Kankam, ben de bir ara gitmiştim. Oradaki Türk çoğunluğu fazla zaten ve Avrupa'nın merkezi gibi bir şey. Çoğu üründe yazıyor ne olup olmadığı. Eğer ben güvenmiyorum, illa Türk marketinden alacağım diyorsan sana kalmış.

Geri
Yukarı