Yurt dışından alınan PS5 gümrükte sorun çıkarır mı?

Barbarossa4

Hectopat
Arkadaşlar selam herkese bu hafta içerisinde yurt dışına çıkacağım PS5 satın almayı düşünüyorum fakat gümrük mevzuatları kafamı çok karıştırdı farklı forumlarda kutusundan çıktığı taktirde herhangi bir problem olmadığı yazıyor bu durum tam olarak nasıl işliyor? Kişisel kullanım için alacağım yine de gümrük vergisi ödemem gerekir mi? Konu hakkında bilgisi olan biri yardımcı olursa minnettar olurum.

Yurt disina gidip oradan elle kendiniz aldiktan sonra donerken iceriye kendiniz direkt sokabilirsiniz vergi odemenize gerek yok o durumda. Kutunun icerisinde olup olmamasinin onemi yok diye biliyorum. Cihazin acilip acilmamasi aldiginiz ulkeden vergi iadesi alma durumunu degistirebiliyor ona bakmanizi oneririm.

Kutudan çıkarırsanız kişisel eşyanız olarak sayılması lazım.

Kutudan çıkmadan da kişisel eşyadır. 1 den fazla olmadıkça sıkıntı olmaz. Sıkıntılı malzemesi olanlar diye sorarlarsa PS5 olduğunu söyleyin, kaçamak yapmayın, zaten o zaman sorun değil deyip geçirecekler. Kaçamak olanlardan daha kıllanıyorlar.

Kutudan çıkmadan da kişisel eşyadır. 1'den fazla olmadıkça sıkıntı olmaz. Sıkıntılı malzemesi olanlar diye sorarlarsa PS5 olduğunu söyleyin, kaçamak yapmayın, zaten o zaman sorun değil deyip geçirecekler. Kaçamak olanlardan daha kıllanıyorlar.

Hocam bir sorum daha olacaktı bahsedilen 430 euro limitine bu alacağım PS5 giriyor mu yani ben beyan ettiğim zaman bana derler mi bunu vergisi ödenecek diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı