Yurt dışından donanım getirmek

EmreSunar

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Ben şu an yurt disindayim ve 3 ay sonra TR´ye donus yapacagim. Buradan donmeden once yanimda bir sistem toplayip getirmek var cunku fiyat olarak TR'den 1500-2000TL daha ucuza geliyor butun sistemi topladiginizda. Burada aklima takilan havalimaninda bu parcalari herhangi bir sorun ile karsilasmadan gecirme imkanim var mi? Forumda benzer konuslar gordum fakat konu tarihleri eski oldugundan tekrar hortlatayim dedim. Ayrica bir diger sorum: Ryzen 9 3900X islemciyi ASUS TUF B450-PRO GAMING anakarti beslemede bir sikinti çıkartır mı ya da isinma da ne tur bir sorun yasayabilirim, simdiden cevaplar icin tesekkur ederim...

Sistem:
Islemci: Ryzen 9 3900X
Anakart:ASUS TUF B450-PRO GAMING
RAM:16 GB 3200MHz
EkranKarti:Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming 8 GB
HDD:2TB
SSD:500GB

Not: Sistemde ekran karti secimim butce ve yaptığım is ile alakali oldugu icin en mantikli secenek bu oldu, cunku ben mimarlik yapiyorum ve bizim iste ekran karti on bellegi ne kadar yuksek ise animasyon ve modelleme programlarinda o kadar onem arz ediyor sahnelerin takilma ve donma yasamamasi icin. Ayrica evet islemciden kisilip ekran kartini RTX 2060 Super gibi seceneklerede cikabilirdik ama ben sistemde render alirken tek basina ekran karti ya da tek basina islemciye yuklenmemek icin, bu tur bir tercih yaptim, render islerinden anlayan insanlar ozellikle islemci cekirdek sayisinin onemini bildiginden hak verecektir diye dusunuyorum. Ayrica ekran karti bana fiyat olarak 1600TL'ye denk gelecek Türkiye'de ise 2300TL bandinda yani gerekirse 1 ya da 1, 5 sene sonra aldigim fiyata tekrardan satma itimalim yuksek malum Türkiye ve dolar kuru... Boyle bir senaryoda satip daha sonra RTX gibi seviyelere yukseltme dusuncem var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı