Yurt dışından gelen 20 bin dolarlık malzeme için ne kadar masraf ödenir?

ismail123321

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir arkadas 20 bin dolar değerinde malzeme gönderdi şimdi ben bunu kabul edersem ne kadar odeyeceğim? Bir de hediye gönderdi yani ben bir yerden satın almadım, kabul etmesem ne olur, etsem ne olur? Bilgisi olan rica.

Arkadaşlar bir arkadas 20 bin dolar değerinde malzeme gönderdi şimdi ben bunu kabul edersem ne kadar odeyeceğim? Bir de hediye gönderdi yani ben bir yerden satın almadım, kabul etmesem ne olur, etsem ne olur? Bilgisi olan rica.
Biri cevap verirse sevinirim

Biri cevap verirse sevinirim.

%15 gümrük vergisi ayrıca faturası var ise fatura değeri kadar KDV ödersiniz.
Fatura yok ise gümrük memurunun belirleyeceği değer kadar KDV çıkar.
Genelde fazla çıkarırlar 1 dolarlık ürüne 3 dolar vergi ödemişliğim var.
Sonrasında gümrük firmasının masrafları tahmini olarak 4 5 bin tutar.

Almazsanız 30 iş günü sonrası ürünler millileşir yani devletin malı olur gümrükte açık artırma ile satarlar.

Ayrıca arkadaşınız benim de arkadaşım olabilir mi?😃
Kim kime 20 bin dolarlık hediye yollar?😁

Sıkıntı orda şimdi 😅 gönderdi bana e-posta da geldi takip numarası falan orda yazıyor 20 bin dolar degerin de falan kendisi de söyledi mücevher falan diye ama işti sıkıntı almazsam kargoyu birşey olur mu

Eğer kargoyu almazsanız devletimize yaptığınız bağış ekte gözükmekte. :D

1677955645324.png

Almak mecburiyeti varmı almasam bir zorlama para cezası falan varmı birde saçma değil mi arkadaşın sana birşey gönderiyor sen bunun vergisini vermek zorundasın

Alırsam bana kaça patlar hediye sonuçta 😅😅😅

Almazsanız 30 iş günü sonrası ürünler millileşir yani devletin malı olur gümrükte açık artırma ile satarlar.

Almadigim taktirde bir cezai işlem varmı birde hediye olsa bile vergi alınıyor mu rica etsem

Almak mecburiyeti varmı almasam bir zorlama para cezası falan varmı birde saçma değil mi arkadaşın sana birşey gönderiyor sen bunun vergisini vermek zorundasın

Alırsam bana kaça patlar hediye sonuçta 😅😅😅

Almadigim taktirde bir cezai işlem varmı birde hediye olsa bile vergi alınıyor mu rica etsem

Son düzenleme:
Almadigim taktirde bir cezai işlem var mı bir de hediye olsa bile vergi alınıyor mu rica etsem.

Almadığınız zaman bir cezası yok.
Ürünün ne amaçla geldiği önemli değil devlet kendi topraklarına giren üründen vergi alır her devlet için geçerli bu.
Sanan hediye bile gelse sonuçta ülkeye giriyor.
130 bin TL gibi bir gideriniz olur.

Hocam mücehver diyorsunuz. Alın gelen mücehverlerin hepsini satın (yasal mı bilmiyorum) 376 binden 130 bin i çıkarınca 246 bin TL kalıyor. Yani her türlü kardasınız.

Geri
Yukarı