Çözüldü Yurt dışından gelen iPhone'un kayıt süresi dolunca SIM kilitlenir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alperen4423

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul\Çanakkale
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben yurtdışından 2000 TL'ye iPhone 6S aldım. Şimdi benim hattım nano sim değil, malum iPhone'lar SIM kartsız açılmıyor ilk başta, şimdi ben de arkadaşım SIM'iyle açıp, açıldıktan sonra çıkaracağım. Biliyorsunuz yurt dışı cihazlarda 120 gün sınırı var, 120 gün sonunda arkadaşın SIM'i kendi yani onun telefonunda kilitlenir mi? Benim telefonuma sonra kendi hattımı takacağım. Ve pasaport işleteceğim. Yani soru şu: Bir kereliğine açmak için arkadaşın SIM'ini kendi telefonuma taksam, açıldıktan sonra çıkarsam o kendi telefonuna takınca onun SIM'inde herhangi bir geri sayım olur mu? Süre bitince SIM'i kendi telefonunda kilitlenir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilit olayı sim kartla ilgili değil cihaz ile ilgili bir durum. Bu yüzden sim kartına bir şey olmaz. Cihaz kilitlendikten sonra da zaten kayıt yaptırıp açtırabilirsin bir sorun olmaz.
Hayır böyle bir şey olmaz. BTK'nın koyduğu sınırlama telefon bazlı, SIM bazlı değil.
Cevaplar için teşekkürler, konu kilitlenebilir :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı