Yurt dışından getirilen iPhone sıkıntı yaratır mı?

mustafadr12

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yurtdışından Android telefon getirince Türkiye'de rahatlıkla IMEI kaydı yapıyorlar ve bildiğim kadarıyla mis gibi kullanıyorlar. Ancak bu işlem iPhone içinde geçerli mi?

Yani halk arasında "kaçak" olarak bahsedilen şekilde diyorum. Merak ettim sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım neredeyse hayır. Kaçak yapmanın birçok olumsuz yönü var önermiyorum.

Sim kart takmadığınız sürece bir şey olmaz.

Dedem aracılığı ile 2 defa Kerkük'ten iPhone aldım, IMEI kaydını yaptırdıktan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz, sorun çıkmıyor.

IMEI kaydını yaptırıp harçlarını ödedikten sonra rahatça kullanabilirsin. Fakat sim kart ve pasaportun sana ait olması lazım kullanıp kayıt yaptırabilmen için.

IMEI kaydını yaptırıp harçlarını ödedikten sonra rahatça kullanabilirsin. Fakat sim kart ve pasaportun sana ait olması lazım kullanıp kayıt yaptırabilmen için.
Hayır kişiye ait olması gerekmiyor. Ülkeye kim çıkıp girdiyse onun pasaportuna işleniyor sadece. Yanılıyor muyum?

Son düzenleme:
IMEI kaydı yapıldıysa sıkıntı çıkmaz. Ayrıca kimin pasaortuna kayıtlı ise onun üstüne hat açılmalı. Eğer IMEI kaydı yoksa hat takmadan kullanmak zorundasınız.

Parayı verdikten sonra kayıt yaptırmak tabi kolay ama vereceğiniz para giriş seviyesi bir telefonla eşdeğer sayıda. Kaçak IMEI atarım derseniz iPhone’lara atılamıyor diye biliyorum.

Hocam bi siz aradığım yanıtı verdiniz. Teşekkür ederim. Androidlere rahatlıkla atılıyor kaçak imei hemde sorunda çıkarmıyor ama iphone'a oluyor mu diye merak etmiştim cevabımi aldım sağolun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…