Yurt dışından kişisel bilgisayar getirmek

• Konuyu başlatan Kip
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 3B

Kip

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yurt dışında topladığım bilgisayarı host ailem ülkeme kargolasa ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim? Veya SFX bir PC'yi yanımda götürebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ticari olmadığı için gümrüğe takılacağını sanmıyorum. Boyuttan ötürü kargo tuzlu olabilir yalnız.

Kasayı yanına alacaksan ekran kartını, varsa su soğutucuyu ve HDD’yi söküp el çantana atarak yanında götürebilirsin, diğer bileşenler için sorun çıkmayacaktır.

Ticari olmadığı için gümrüğe takılacağını sanmıyorum. Boyuttan ötürü kargo tuzlu olabilir yalnız.

Kasayı yanına alacaksan ekran kartını, varsa su soğutucuyu ve HDD’yi söküp el çantana atarak yanında götürebilirsin, diğer bileşenler için sorun çıkmayacaktır.
Kargo ücreti ağırlıktan mı hesaplanıyor yoksa boyuttan mı?

Kargo ücreti ağırlıktan mı hesaplanıyor yoksa boyuttan mı?
Firmadan firmaya değişir diye düşünüyorum. Gönderilecek firmanın sitesinden girip bakın bir isterseniz.
Kargo aşamasında da dediğim durum geçerli, kasa monte halde yollanacaksa bile dediğim bileşenleri ayrı kutulatın. Çok daha sağlıklı olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı