Yurt Dışından MSI Laptop Almak

Serkut

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 haftadır alacak olduğum Msı GE72 2QF-076XTR Notebook - en ucuz msı Notebook modelleri, 2QF-076XTR fiyatları, Msı GE72 2QF-076XTR Notebook fiyatları, Msı GE72 , 2QF-076XTR Notebook, 2015 yılına özel Msı Notebook, en ucuz fiyat da Msı Notebook, oyun performanslı Msı Notebook modeli, linkteki bilgisayarın fiyatı 500 TL yükselmiş. Malesef param yetmiyor. Daha doğrusu 5000 lira bütçem var. 5300 bana göre fazla yani verebilirim ama o bilgisayara fazla. Kanada'da okuyan bir arkadaşım var ve nisan mayıs gibi geleceğini söyledi. Çok geç bir tarih neredeyse 6-7 ay gibi bir süre. Eğer bekleyecek olursam o zamana kadar da biraz üstüne para biriktirip http://www.amazon.ca/MSI-GT72-2QE-1...4?ie=UTF8&qid=1441719971&sr=8-4&keywords=gt72 bunu alabilirim. Linkteki dolar kanada doları yani kuru 2.25-2.30 arasında bir şey ondan max 6000 TL'ye denk geliyor vergilerle. Şimdi benim merak ettiğim konu MSI yurtdışından gelen cihazlara garanti sağlıyor mu? Bir forumda okudum geçen sene, faturası olduğu dahilde garanti kapsamında cihazları tamir ettiklerini söylemiş.
Birde sormak istediğim bazı şeyler daha var. Mesela üstteki pcdepodaki GE72'yi aldım varsayalım. Nisanda 2. El satmaya çalışsam doları aynı değerden hesaplarsak ne kadara satabilirim 1000 TL'nin üstünde kaybım olur mu? Eğer 1000 TL'den fazla kaybım olmayacak gibi olursa alıp o zaman satmayı da düşünebilirim. Diğer türlü olursa da beni o zamana kadar idare edecek bir bilgisayar alıcam gibi tam kadar veremedim o konuda.
Fikirlerinizi almak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla MSI, yurtdışı kaynaklı dizüstülere garanti vermiyor. Ancak teknik servisi arayıp sormanda fayda var. Eğer garanti vermiyorsa, yurtdışından alman zararına olur çünkü arızaya geçtiği zaman ürünün gelip/gitmesi için vereceğin kargo parası, dizüstünü TR'den almaktan daha pahalıya gelir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı