Yurt dışından para transferi için banka önerisi

Codfish

Hectopat
Makaleler
2
Yurt dışından bir arkadaşım para gönderecek. Bahreyn'de oturuyor. Oradan bana para göndermesi için banka öneriniz varsa yazın lütfen. Ayrıca a bankasından b bankasındaki bir karta para transferi oluyor mu? Çünkü Bahreyn'deki Türk bankalarına baktım bendeki kart o bankalardan birisi değil.

Swift code u nereden öğreneceğim?
Banka detaylariniza girince (mesela bende garanti bankasi var), online islemler bolumunde swift transferleri basligi var. Oradan gonder/al secenekleri arasinda ne yapmak istediginize gore bilgilere ulasabilirsiniz.

Banka detaylariniza girince (mesela bende Garanti Bankası var), Online islemler bolumunde Swift transferleri basligi var. Oradan gonder/al secenekleri arasinda ne yapmak istediginize gore bilgilere ulasabilirsiniz.

Yardım için teşekkürler.
Banka detaylariniza girince (mesela bende Garanti Bankası var), Online islemler bolumunde Swift transferleri basligi var. Oradan gonder/al secenekleri arasinda ne yapmak istediginize gore bilgilere ulasabilirsiniz.

Dediğiniz yere baktım gönder/al değil gönder ve izle var. Ne yapmam gerek.

Son düzenleme:
Kardeşim sen ona normal IBAN adresini vereceksin o iban adresine swift kullanarak gönderecek parayı. Swift koduna da bankanın swift kodunu yazacak, sana özel bir swift kodu yok. Mesela yapı kredinin swift kodu YAPITRISXXX

Kardeşim sen ona normal IBAN adresini vereceksin o IBAN adresine Swift kullanarak gönderecek parayı. Swift koduna da bankanın Swift kodunu yazacak, sana özel bir Swift kodu yok. Mesela yapı kredinin Swift kodu yapıtrısxxx.

Benim kartımın Swift kodu mu yoksa onun göndereceği bankanın Swift kodu mu?

Cevap verilmiş, arkadaşına sadece İbanını yollaman yeterli , eğer sen para gönderecek isen swift işlemlerinden yönlendirmeleri kolayca yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı