Yurt dışından satın alınan telefon daha mı ucuza gelir?

kayaaoney

Hectopat
Yurt dışından alınan telefon ülkemizdeki satılan telefonla aynı paraya mı gelir yoksa daha az mı olur?

Tanıdık vasıtasıyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sipariş edersen BTK tarafından ve gümrükten onaylanmasını beklemen gerekir. Serbest dolaşıma açılması için de pasaport kaydı veya farklı bir imei yazdırman gerekir.

pasaportun varsa IMEI de alır kullanırsın bence daha uyguna gelir. Para vermek istemiyorsanı IMEI ye Başka bir akıllı cihazın IMEI numarasını HEX editör ile dosya editleyip yeni telefona geçirebilirsin.

Değişir. Aliekspress gibi yerlerde bazen 200 lira kargo ücreti çıkıyor. Fiyata bağlı tamamen. Ayrıca yurtdışı alırsanız garantiden yararlanamıyorsunuz sanırım.

Telefon amerikadan alınacak yeni iphone serisini bekliyorum yaklaşık 1000 dolar ciyarında olucak diye duyumlar var. Telefonu dolar kuruyla 3.500e gelirmi

Telefon Amerika'dan alınacak yeni iPhone serisini bekliyorum yaklaşık 1000 dolar civarında olacak diye duyumlar var. Telefon Dolar kuruyla 3.500TL gelir mi ?
Anerikadan 1000 Dolar'a getirtsen de %20 gümrük vergisi ödeyerek geçirebilirsin ancak. Kargo ücretini de hesaba kattın mı 4250TL altına alamazsın. Türkiye fiyatları çok daha beter olacak. Ben kimseye öneremem 1000 Dolar cihaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı