Yurt dışından telefon almak

dionysoss

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda sanırım Almanya veya İtalya'ya gideceğim iş için.

Oradan kendime iPhone 12 veya 13 almayı düşünüyorum. Mediaworld.it den bakıyorum iPhone 12 için 740€, iPhone 13 için 799€ gösteriyor. Belki orada daha uyguna bulabilirim bilmiyorum. Sizce hangisini almak daha mantıklı? 4 ay içerisinde de pasaporta kayıt ettiririm acelesi yok.

Bir de daha öncesinde bunu yapmış olanlar dikkat etmem gereken bir şey varsa bilgilendirebilir mi? Tax Free almayı deneyeceğim (globalblue), her yerde var mıdır nasıl olacak bilmiyorum ama en azından kasada soracağım :D. SIM Free olmasına dikkat edeceğim ama sanırım Avrupa'da Amerika'daki gibi SIM kiliti muhabbeti yok. Ve başka dikkat etmem gereken bir şey var mıdır? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
13 almak daha mantıklı.

Biraz daha araştırdım iPhone 12 128 GB 694€ civarına, 13'ü ise 789€'ya buldum. Arada 1700-1800 ₺ bir fark var. Sizce değer mi bu farka da?

Yani 625€’ya 12 64GB da var ama almışken en az 128GB almayı düşünüyorum, pek aklımı çelmedi o seçenek.

Bence almışken 13 al. 12 öyle önemsenecek bir iPhone cihaz değil bana kalırsa. İstersen 14'ü de bekleyebilirsin.

Hocam iş için olacağından tam gideceğim tarih belli değil sanırım Eylül olacak ama başı mı sonu mu ortası mı da belli değil. Bir daha böyle fırsat yakalar mıyım onu da bilmiyorum. iPhone 14 bekleyebilsem hepsi 100€ civarında ucuzlayacak umarım o zamana denk gelirim.

Geri
Yukarı